Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  48,70 zł , zmiana od tamtej pory: -13,84%

Columbus Energy bliżej przejęcia firmy handlującej energią z OZE

Zgłoś do moderatora
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)  wpłynął wniosek Columbus Energy o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Vortex Energy – Obrót.


Spółka Vortex Energy – Obrót, z siedzibą w Szczecinie, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług handlowych oraz obrotu energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii.

Przypomnijmy, że 2 lutego 2021 r. spółka Columbus Energy zawarła warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów w Vortex Energy-Obrót. Wartość transakcji została ustalona na 1 698 249,00 zł.

Warunkiem tej transakcji jest zgoda prezesa UOKiK. 

Według wstępnych szacunków, skonsolidowane przychody grupy Columbus Energy z działalności operacyjnej w 2020 r. wyniosły 664 mln zł wobec 210 mln zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 216 proc.

Szacunkowy skonsolidowany wynik EBITDA (zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację) w 2020 r. wyniósł 90,7 mln zł wobec 22,2 mln zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 309 proc.

Columbus Energy jest jedną z największych w Polsce firm działających na rynku fotowoltaiki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
COLUMBUS -0,10% 41,96 2021-05-07 17:00:12