Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,91 zł , zmiana od tamtej pory: -11,23%

COGNOR od dołka urósl 1230%! BOWIM 700%! JSW 400%! IZOSTAL +55%

Zgłoś do moderatora
Obecnie grane są firmy stalowe: Cognor, Bowim, Izostal. W między czasie wojenne jak Lubawa i Zremb.
Że stalówek Izostal dopiero wystartował - spójrzcie na obroty. Tam nigdy nie było w 3 dni obrotów na poziomie 5 mln zł. To pokaźne ilości. Widać silną akumulację, poprzedzoną rocznym spadkiem i kilkumiesięczną konsolidacją. Cognor z kolei popierany przez zakupy Prezesa. Bowim to trzecia stalówka.
Taką trójcę w portfelu warto mieć. Zwłaszcza, że rosną ceny stali a więc wyrobów stalowych jeszcze bardziej.
Z tych spółek mozna w tym roku otrzymać kilka procent dywidendy, ale nie o dywidendę tu chodzi. Potencjał jest duży.

Na Izostalu dostrzegam największy. Przychody generują ponad 1,3 mld zł, a wyceniani są na 100 mln. Wystarczy, że podniosą teraz ceny, a będą mieli rekordowe zyski za 2023/2024. Mają być gigantyczne inwestycje na rozbudowę infrastruktury wodorowej i gazowej w Europie. Kilka dni temu ogłosili rozbudowę infrastruktury gazowej na Ukrainę (hub gazowy).
Kupować kiedy jest tanio.

Cognor jest na końcówce wzrostu, bo od dołka urósł około 1250%. Bowim też mocno. Natomiast Izostal niecałe 60% od dołka covidowego i wybija się z trendu spadkowego dziesięcioletniego. Akcji we wolnym obrocie ok. 11 mln szt tylko.
To nawet JSW potrafiło tutaj wybić 400% od dołka covidowego.
Tylko, że tu papier mocno zaleszczony - nie to co tam.

Pozdrawiam i dobrych decyzji inwestycyjnych życzę

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -0,60% 41,64 2023-06-06 09:08:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.