Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,90 zł , zmiana od tamtej pory: 3,05%

Co czeka nas w tym tygodniu?:)

Zgłoś do moderatora
Nie spodziewam sie znaczącej zmiany na rynku., Kurs będzie nadal tłuczony, akcje zbierane, choć wolumeny raczje nie będa rosnąć, raczej będą spadać. A wszystko to za sprawą ZGI lub NSDA (Nowy Sojusznik Drobnych Akcjonariuszy). ZGI, jesli to ona stoi za manipulacja kursem, zamierza zebrać jak najwięcje akcji i jak najtaniej od drobnicy. Akcje te sprzeda później spółce w ramach odpowiedzi na wezwanie/wezwania, na przykład po nominale. W ten sposób może sie okazać, że po wykupieniu drobnicy i umorzneiu ok. 5,5 mln akcji,w akcjonariacie zostana tylko dzui akcjonariusze, w kasie dość gotówki, żeby wykupić funusze np. po 20 złotych za akcje. Jeśłi tak by się stało, wówczas na pokładzie zostaliby członkowie zarządu, a w kasie 70-90 mln złotych. ten scenraiusz uważam za realny, podobnie jak scenraiusz wrogiego przejęcia spółki przez np. inwestora branzowego. Za tym scenariuszem przemawiają nastepujące okoliczności:
1. Duża liczba akcji w rekach drobnych akcjonariuszy (> 55%)
2. Trwający od lat trend spadkowy i relatywnie duzy wolumen obrotów. od 2018 roku obrociło sie ok 77% wszystkich akcji.
3. Bardzo niska wycena giełdowa przez kilka lat stanowiąca ok. 1/3 WK. Po średnim kursie odpowiadającym własnie ok. 1/3 WK obróciło się w latach 2019-2021 ok. 4,7 mln akcji, czyli blisko 47% wszystkich akcji.
4. Zarządzajacy kontrolują oficjalnie ok. 13% akcji, a zatem posiadacz/posiadacze 20+% akcji bez problemu są w stanie, przy biernej postawie funduszy, bez problemu przejmie stery w spółce.
5. Zebranie 20+% akcji było mozliwe w ostatnich latach, wskazuje na to wolumen obrotów.
6. Przejęcie takiego pakietu akcji było mozliwe b. tanio, a jego nabywaca po przejęciu władzy w spółce może blyskawicznie wycofać zainwestownay kapitał (ok. 11 mln złotych) poprzez wypłate dywidendy, gdy w aksie pojawią sie pieniądze ze sprzedazy róznych aktywów.
7. Tych pieniędzy moze byc całkiem sporo i zakładając, że nowy akcjonariusz sprzedałby wszystkie aktywa, w kasie mogłoby pojawić się nawet 290 mln złotych. Po spłacei zadłużenia (80 mln zł.) w kasie zostałoby ok. 210 mln złotych, a po wypłacie dywidendy (ok. 50 mln złotych) w kasie zosatałoby jeszcze ok. 160 mln złotych netto. Wobec gotówki zainwestowanej w przejęcie pakietu kontrolnego (za ok. 11 mln złotych) pozytki plynące takiej inwestycji, błyskawicznie spłaconej zresztą z zysków BBI, byłyby imponujące.
I taki scenariusz jest realny
W każdym z ich w gre wchodza specjlaiści od taniecgo kupowania akcji na rynku i dlatego nie spodziewam się dynamicznych zmian. te wystapia, gdy kurtyna opadnie, a walka o władze stanie sie faktem. Mysle, że nie stanie sie to wczesniej niż po przystapienieu do projektu RT nowego wspólnika,a to nastapi najwczesniej po 1 lipca tego roku.
Tak jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 2,01% 6,08 2021-07-23 16:34:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.