Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,94 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

CNPC Petrolinvest spółka celowa staje się faktem

Zgłoś do moderatora
pisałem o tym wiele razy i powtórzę raz jeszcze: jeżeli CNPC największa firma petrochemiczna na świecie podpisała list intencyjny z taką płotką jak Petrolinvest S.A. to COŚ OZNACZA! Czy naprawdę ktoś myśli, że gigant rozmawia z Petrolinvestem o pogodzie? Każdy wie, że gra toczy się o MILIARDY DOLARÓW! Ciekawe jaki będzie kurs akcji Petrolinvestu po powrocie na GPW, jeżeli do tego czasu CNPC sfinalizuje transakcję w Kazachstanie i Ministerstwo Gospodarki Kazachstanu wyda zgodę na wykupienie akcji Petrolinvest S.A.? Każdy wie, że cena za każdą akcję przekroczy poziom 40-60 złotych! Niektórzy typują więcej, nawet 100-300 złotych za każdą akcję Petrolinvest S.A., ale moim zdaniem to perspektywa możliwa dopiero po rozpoczęciu wydobycia ropy naftowej za 3-4 lata. Przypomnę raz jeszcze: CNPC jest wyceniany w zależności od wskaźników na kwoty od 600 miliardów do 2 bilionów dolarów, więc dlaczego zawiązuje spółkę celową z Petrolinvest S.A. o wycenie giełdowej na poziomie 7 milionów dolarów? Każdy myśli tylko o tym, żeby Petrolinvest S.A. wrócił na gpw przed przejęciem go przez CNPC, a moim zdaniem dobrze poinformowani i trzymający większość akcji zrobią wszystko, aby to nastąpiło dopiero po powołaniu spółki CNPC Petrolinvest S.A., ale wtedy będzie już pozamiatane i na gpw nikt nie kupi akcji w niskiej cenie. Pozdrawiam.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.