Taki jest cel i strategia potwierdzona
https://www.parkiet.com/medycyna-i-zdrowie/art38165201-genomtec-chce-dopiescic-akcjonariuszy
To jest ciekawy wywiad i szczegóły
https://inwestycje.pl/gielda/genomtec-chce-aby-akcjonariusze-uczestniczyli-w-korzysciach-z-potencjalnej-transakcji-ma-w-mozliwie-najszerszym-zakresie/
Intencją Spółki jest, aby Akcjonariusze partycypowali w korzyściach z potencjalnej transakcji M&A w możliwie najszerszym zakresie. W ramach prowadzonego przeglądu opcji strategicznych Genomtec współpracuje z doradcą transakcyjnym, spółką Clairfield Partners LLC z siedzibą w Nowym Jorku.
Zgodnie z przyjętą uchwałą, Zarząd Genomtec będzie podejmował działania w celu partycypacji Akcjonariuszy Spółki w korzyściach z potencjalnej sprzedaży technologii w możliwie najszerszym zakresie, w tym w szczególności w formie przejęcia przez potencjalnego kupującego 100% akcji Genomtec lub przeznaczenia do wypłaty na rzecz Akcjonariuszy całości zysku uzyskanego przez Spółkę w wyniku potencjalnej sprzedaży technologii.
W ramach prowadzonego przez Genomtec przeglądu opcji strategicznych, w styczniu Genomtec otrzymał od niemieckiej firmy Dennemeyer Consulting GmbH wycenę posiadanego przez Spółkę portfela własności intelektualnej. Zgodnie z przyjętą przez Dennemeyera normą DIN/ISO 77100 obejmującą posiadane przez Genomtec patenty i zgłoszenia patentowe oraz konwersję wszystkich wniosków patentowych na patenty, a także 14-letni okres ochrony całego portfolio IP (intellectual property), godziwa wartość własności intelektualnej Genomtec została oszacowana na 191,336 mln EUR brutto. Średni okres ochrony patentowej posiadanych przez Genomtec petentów wynosi ponad 15 lat. Technologia Genomtec chroniona jest 10 patentami m.in. w Europie, USA i Japonii oraz ponad 20 zgłoszeniami patentowymi na globalnych rynkach