Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,89 zł , zmiana od tamtej pory: -7,87%

CIG - wyniki finansowe - analiza

Zgłoś do moderatora
Wyniki, wyniki i po wynikach. Krótka analiza bez ściemy


Przychody spadek o ponad 34%

Zyski brutto i operacyjne spadek o kilkanaście procent co najmniej

Zysk netto zmniejszył stratę minimalnie, ale to żadna radość, szczęście

Przepływy z działalności operacyjnej z 7 mln zł na plusie spadają na -3,74 mln zł

Przepływy finansowe razem też co raz niżej

Zobowiązania rosną skokowo


Krótki komentarz. Ta spółka ma problem. Działa w super branży a ona ledwo sobie radzi. Ewidentnie mają kłopot z zespołem. Takie czasy są, że albo płacisz konkretne pieniądze pracownikom i oni robią super produkt, albo wegetujesz i spadasz co raz niżej. Sytuacja sprzed ponad 9 lat jak na razie nie wróciła i raczej nie wróci. Szkoda, bo pamiętajmy o tym, że idzie recesja a to zawsze wpływa negatywnie na spółki z branży gier.

pozdrawiam Adam Kruchy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CIGAMES -2,15% 0,82 2020-01-21 17:02:09
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.