Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,15 zł , zmiana od tamtej pory: -58,72%

CIEKAWY ZAPIS

Zgłoś do moderatora
7. Nadwyżka osiągnięta przy emisji akcji serii I powyżej ich wartości nominalnej w kwocie 30.462.750,00 zł (trzydzieści milionów czterysta sześćdziesiąt dwa tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych) zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy Spółki. 

Zastanawia mnie ten zapis. Skoro akcje te są obejmowane bezgotówkowo to żadnej kwoty nie będzie można przeznaczyć na kapitał zapasowy Spółki. Jeżeli ta kwota zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy i zapisana będzie w sprawozdaniach to będzie to jedynie papierowy zapis a w kasie będzie pusto.
Może ja źle rozumuję?

Dnia 2021-12-02 o godz. 20:57 ~Czas_POLIMERÓW napisał(a):
> Tak sobie czytam to forum i się zastanawiam co tu ludzie wypisuja.
> Są dwie opcje albo naprawdę nie rozumieją co się dzieje i na czym polega połączenie i nie cieszą się że ta emisja jest tak mała albo po prostu są bez akcji. A teraz już sie nie da łyknąć bez podniesienia kursu paru milionow akcji bo o drobnicy nie mowimy o groszowych 10-30 tysiącach bo przecież mowimy o poważnej kasie.

Dla osoby która chce zakupić parę milionów akcji nie powinno robić żadnej różnicy podniesienie kursu o kilka groszy.
Nawet tych chętnych do kupowania po 10-30 tysięcy akcji nie widać nie mówiąc już o wielomilionowych inwestorach.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LAURENPES 1,00% 0,06 2022-06-24 17:03:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.