Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,01 zł , zmiana od tamtej pory: -24,58%

ciekawostka PRT maseczki

Zgłoś do moderatora
wiadomość od dużego, znanego dystrybutora maseczek

W ostatnich dniach doszło do bardzo gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Europie Zachodniej. We Francji i Wielkiej Brytanii ich dzienna liczba zaczęła przekraczać astronomiczne 200 000 osób (głównie przez wariant Omikron). We Włoszech wprowadzono nawet "nakaz" noszenia masek FFP2. 
 
Spowodowało to skok zapotrzebowania na środki ochrony (w szczególności lepsze maski FFP2 i FFP3) i drastyczny wzrost ich cen (2-3 krotny).
 
W konsekwencji Europa Zachodnia w ciągu tygodnia "wyczyściła" większość zapasów masek m.in. od polskich producentów i dystrybutorów (również od nas) i już spowodowała wzrosty cen na rynku hurtowym. Trudno przewidzieć rozwój Omikrona w Polsce i oby nie był tak dotkliwy (mamy ostatecznie więcej czasu na przygotowanie się), ale zachęcamy naszych klientów do uzupełnienia zapasów dobrych masek i środków ochrony odpowiednio wcześniej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PROTEKTOR -1,09% 2,27 2023-06-06 17:00:00