Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Ciekawe zdanie o licytacji- https://m.bankier.pl/forum/temat/8563851

Zgłoś do moderatora
Cyt,quadro 2020-09-20 10:06 IP 88.156.139.*
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/514332 25-02-2021 ma się odbyć licytacja ok 98% Mediatela należących do Hawe.Mój komentarz do tego faktu jest taki:- Mediatel nadal jest właścicielem Hawe Telekom ponieważ, tak pisze w ogłoszeniu komornik: "nabycie wskazanych w obwieszczeniu akcji spółki Mediatel S.A. stanowić będzie pośrednie nabycie dominacji nad spółką Hawe Telekom".Wynika to także z KRSu Hawe Telekom:"Rubryka 7 Dane wspólników 1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma MEDIATEL SPÓŁKA AKCYJNA6.Czy wspólnik posiada całość udziałów spółki? TAK"- Po sprzedaży komorniczej akcji Mediatela, Hawe S.A. zostanie zlikwidowane, pieniądze pójdą dla wierzycieli, a akcjonariusze Hawe S.A. zostaną z niczym. Nie będą mogli nawet rozliczyć sobie straty, ponieważ mogą to zrobić tylko wtedy, jeżeli akcje sprzedadzą wcześniej, a to jest aktualnie niemożliwe - nie ma wydanych odcinków zbiorowych akcji.- Szanse na sprzedaż akcji Mediatela przez komornika są małe, aczkolwiek nie jest to wykluczone. Problem polega na tym, że kupując te akcje, kupuje się spółkę w restrukturyzacji (Hawe Telekom), a więc jej majątek, ale także zobowiązania (długi). Ale kwestia długów może zostać uregulowana w układzie. Co więcej, na nabycie takich akcji potrzebne jest stosowne zezwolenie ("do licytacji przystąpić mogą wyłącznie podmioty, co do których zakończona została procedura wszczęta zawiadomieniem właściwego organu kontroli, o którym jest mowa w art. 5 ustawy o kontroli niektórych inwestycji").- Szansę na sprzedaż wzrastają w drugiej licytacji, ponieważ wtedy cena zostaje obniżona do 50% ceny oszacowania - 38 mln zł.,,

Pewnie tak My tu nic nie możemy - tylko czekać
Pozdrawiam posiadaczy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.