Forum Giełda +Dodaj wątek

chcesz pracować do 67lat ? - gratuluję.. - nieśmiertelności

Zgłoś do moderatora
http://www.solidarnosc.org.pl/referendum-emerytalne.html

REFERENDUM EMERYTALNE

Aby projekt referendum wszedł pod obrady Sejmu, potrzebne jest 500tys. podpisów - tylko mobilizacja wszystkich Polaków pozwoli zebrać tak dużą l.podpisów.

---------
Projekt wniosku o przeprowadzenie referendum można poprzeć:
- we wszystkich strukturach NSZZ"Solidarność": w organizacjach związkowych działających w zakładach pracy, siedzibie 34 zarządów regionów, a także w siedzibie Komisji Krajowej w Gdańsku
- w siedzibach współpracujących w tej akcji organizacji pozarządowych i innych centralach związkowych
- podczas prowadzonych w centrach miast publicznych zbiórek podpisów
---------

Emerytury dożyje tylko co trzeci mężczyzna (dziś niemal co drugi umiera przed 65 rokiem życia)

Nie będzie pracy dla 60latków - żyć będą w biedzie albo na zasiłkach.

Pozorne oszczędności dla budżetu państwa.

Fatalny stan ochrony zdrowia - schorowane 60latki przejdą na renty socjalne.

Podwyższenie wieku emerytalnego nie wywoła wzrostu gospodarczego, nie zwiększy l.miejsc pracy ani l.osób płacących składki.

Negatywne skutki demograficzne - opóźnianie przez kobiety decyzji o urodzeniu pierwszego dziecka.

Zrywanie naturalnych więzi rodzinnych - brak opieki ze strony dłużej pracujących nad osobami starszymi.

Brak miejsc pracy dla młodych i odbieranie im szans awansu zawodowego.


--------------
Stanowisko KK nr 19/11
Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zdecydowanie sprzeciwia się zapowiedzianym w expose premiera Donalda Tuska planom podnoszenia wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet.
Tak kluczowych zmian nie wolno wprowadzać w trybie pilnym, bez wcześniejszych konsultacji społecznych. Możliwość przechodzenia na emeryturę mężczyzn w wieku 65l. i kobiet w wieku 60l. jest dla milionów Polaków częścią zaplanowanej od dawna strategii życiowej. Wiążą się z nią plany osobiste i rodzinne. Podnoszenie wieku emerytalnego pogorszy i tak trudną sytuację ludzi młodych.Wśród pozostających bez pracy prawie 30% to osoby w wieku 25-34 lata, a 21% nie przekroczyło 24 roku życia (...)

---------------------------------------------
podziękujcie POpaprańcom

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZYWIEC 0,00% 483,00 2021-10-18 09:14:31