Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,93 zł , zmiana od tamtej pory: -20,73%

ceny spadaja na leb stali coraz wiecejj

Zgłoś do moderatora
Luty był kolejnym miesiącem z rzędu, w którym huty na całym świecie wytopiły mniej stali niż przed rokiem. Znaczący wpływ na taką sytuację mają Chiny.
 Jak informuje World Steel Association, w lutym 2016 r. na całym świecie powstało 120 mln ton stali, czyli o 3,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. Aż o 4 proc. spadła produkcja w Chinach (do 58,8 mln ton). Jeszcze większa zniżka miała miejsce w krajach Unii Europejskiej: o 6,3 proc., do 13,1 mln ton. Fatalnie wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii. Tamtejsze huty wytopiły zaledwie ok. 0,6 mln ton stali, czyli o niemal 40 proc. mniej niż przed rokiem. W Polsce również odnotowano spadek, o 13,3 proc., do 665 tys. ton. Nasz kraj jest piątym największym producentem stali we Wspólnocie. Po dwóch miesiącach 2016 r. wyprodukował jej 1,37 mln ton. 
  • Spadek poziomu produkcji stali na świecie sprawił, że poprawia się wskaźnik globalnego wykorzystania mocy wytwórczych. W lutym 2016 r. wyniósł on 66,2 proc., to o 0,9 pkt. proc. więcej niż w styczniu.
  • ceny spadaja na leb stali coraz wiecejj Autor: ~ucieczkaaaa

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL 2,68% 1,53 2020-07-08 12:03:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.