Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  29,30 zł , zmiana od tamtej pory: 20,99%

Cena w wezwaniu musi być wyższa - oto powody

Zgłoś do moderatora
- Zarząd przyznaje, że obecnie obłożenie produkcji to praktycznie 100 %.
-Przed spółką okres znaczącej poprawy wyników, tym bardziej, że w przyszłym roku będzie działał efekt niskiej bazy z I półrocza tego roku ( stąd ogłoszenie wezwanie w tym momencie - praktycznie ostatni moment przed ową progresją ).
- Deweloperzy twierdzą, że sprzedaż mieszkań ( które trzeba umeblować ) powróciła do okresu z początku roku, a nawet jest wyższa - przypominam, że wówczas kurs spółki zbliżał się do 35 zł.
-Główni inwestorzy instytucjonalni obejmowali swoje pakiety akcji po cenie znacznie wyższej od obecnej , co więcej przez okres ostatnich 7 lat tylko w ostatnim 1,5 roku była poniżej 40 zł.
- Celem wezwanie jest skupienie większościowego pakietu i najprawdopodobniej odsprzedania go nowemu udziałowcowi ( gwarancja pełnej kontroli nad spółką ), a następnie ogłoszenie wezwania na pozostałe akcje i wycofania spółki z GPW.
- Podsumowując, sądzę, że dopiero przedział 35 - 40 zł/akcję zachęci posiadaczy znacznych pakietów do zainteresowania wezwaniem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FORTE -1,25% 35,45 2020-10-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.