Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,46 zł , zmiana od tamtej pory: 0,87%

Cena podniesiona do 3,50

Zgłoś do moderatora

30.11.2021, Warszawa (PAP) - Cena w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Mediacap została podwyższona do 3,50 zł za akcję - podało pośredniczące w wezwaniu BM mBanku. W połowie października porozumienie akcjonariuszy Mediacap wezwało do sprzedaży 6.703.994 akcji spółki, stanowiących 35,62 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 3,25 zł za akcję.

"Wskazana powyżej podwyższona cena akcji zostanie zapłacona za wszystkie akcje, objęte zapisami w odpowiedzi na wezwanie, w tym także za akcje objęte zapisami złożonymi przed dniem opublikowania niniejszego komunikatu uwzględniając akcje nabyte przez nabywającego w ramach I fazy wezwania" - napisano w komunikacie.

Jak poinformowała 19 listopada spółka, w pierwszej fazie wezwania zapisami objęto 2.257.663 akcji, uprawniających do 12 proc. głosów na walnym tej spółki.

Wezwanie ma zostać przeprowadzone w dwóch fazach. Pierwsza faza przyjmowania zapisów trwała od 3 do 18 listopada. Druga trwa od 19 listopada do 2 grudnia 2021 r.

W listopadzie MetLife Dobrowolny Fundusz Emerytalny oraz Familiar S.A. SICAV-SIF poinformowały, że nie zamierzają sprzedać akcji Mediacap po cenie 3,25 zł w ogłoszonym wezwaniu.

Jako uzasadnienie przedstawiono dobre perspektywy rynku oraz silną pozycję rynkową Mediacap, a także doświadczenie zespołu zarządzającego. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEDIACAP 0,00% 3,49 2021-12-29 09:19:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.