Forum Giełda +Dodaj wątek

Capital Partners. Ważna jakość, a nie liczba projektów

Zgłoś do moderatora
http://www.parkiet.com/artykul/1366657-Capital-Partners--Portfel-bedzie-rosl-powoli.html

Giełdowy fundusz private equity, jak twierdzi kierujący nim Paweł Bala, nie ma już w portfelu żadnych kiepsko rokujących aktywów. – Ryzyko naszego portfela oceniam jako niskie – mówi.

Przypomina, że w zeszłym roku Capital Partners pozbył się udziałów w produkującym ultralekkie samoloty Aero AT, który mimo restrukturyzacji przynosił straty. Dzięki transakcji z chińskim JiangSu LanTian Aerospace Industrial Park Management firmie udało się odzyskać większość zainwestowanych w Aero AT pieniędzy i wykazać sowity zysk, który poprawił wyniki funduszu za 2013 r. (w księgach sprzedającego udziały Aero AT wyceniane były na 0 zł). Podobnie już w ciężar 2012 r. Capital Partners zrobił całkowite odpisy na posiadane papiery Piecexportu-Piecbudu (7,81 proc. kapitału), który jest w upadłości układowej. – Jedynym niepracującym aktywem jest Invest House Mazury, ale nie wiąże się to dla nas z dodatkowymi kosztami – zauważa Bala. Spółka, nabyta w poprzedniej hossie nieruchomościowej (CP posiada 45-proc. pakiet), ma działkę na Mazurach.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 9,09% 1,20 2023-10-03 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.