Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 150,00 zł , zmiana od tamtej pory: -50,61%

Calypso Fitness nie dla Benefitu - właściwie niczego więcej nie przejmą!

Zgłoś do moderatora
Spółka z branży usług sportowo-rekreacyjnych Benefit Systems wycofała wniosek o przejęcie kontroli nad firmą Calypso Fitness, która prowadzi kluby fitness - podał w czwartkowym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Jak wskazano, UOKiK zgłosił wcześniej zastrzeżenia do koncentracji, "ponieważ mogła ograniczać konkurencję".

Analiza urzędu wykazała, że "koncentracja mogłaby doprowadzić do ograniczenia konkurencji na rynku pakietów usług sportowo-rekreacyjnych oferowanych pracodawcom". Ponadto, jak dodano, Benefit Systems po połączeniu posiadałby najwięcej klubów sieciowych fitness w Polsce. "Uzyskałby tym samym możliwość wpływania na zachowania klientów klubów" - napisano.

Jak przypomniano, UOKiK 23 listopada 2017 r. przedstawił zastrzeżenia do koncentracji. Następnie, 2 stycznia 2018 r., Benefit Systems wycofał wniosek o zgodę na przejęcie Calypso Fitness. "Oznacza to, że postępowanie w tej sprawie zostało umorzone" - wyjaśnił urząd.

Benefit Systems, jak dodano, proponuje pracodawcom usługi sportowo-rekreacyjne w ramach pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Ponadto, za pośrednictwem spółek zależnych prowadzi kilkadziesiąt klubów fitness, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Dzięki karcie MultiSport klienci korzystają z klubów własnych oraz partnerskich spółki. Calypso prowadzi m.in. kilkadziesiąt klubów fitness, np. w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu.

W tej sprawie urząd przeprowadził badanie rynku. "O wpływ koncentracji na rynek zapytał zarówno podmioty prowadzące działalność na rynku pakietów usług sportowo-rekreacyjnych oferowanych pracodawcom, jak również, fitness kluby i pracodawców zamawiających pakiety pracownicze" - czytamy.

Obowiązek uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację powstaje, jeżeli w transakcji biorą udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

  • Calypso Fitness nie dla Benefitu - właściwie niczego więcej nie przejmą! Autor: ~spadamy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BENEFIT -0,70% 568,00 2022-05-19 17:02:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.