Forum Giełda +Dodaj wątek

Bupa chce rosnąć w Polsce, również poprzez przejęcia EMCM.WA ENE.WA SWDP

Zgłoś do moderatora
29-Apr-2013 14:02
Bupa myśli o kolejnych przejęciach w Polsce LUX MED chce otwierać kilka przychodni rocznie, celem średnie miasta

Paweł Bernat i Adrian Krajewski
WARSZAWA, 29 kwietnia (Reuters) - Brytyjska firma Bupa działająca na rynku ubezpieczeń, w tym zdrowotnych, nie zamierza poprzestać na zakupie sieci przychodni LUX MED i chce szybko rozwijać się na polskim rynku, także poprzez przejęcia, poinformowali przedstawiciele władz firmy.
W grudniu 2012 roku międzynarodowa grupa działająca zarówno na rynkach rozwiniętych, jak Hiszpania, Australia i Wielka Brytania, oraz na wielu rynkach wschodzących, kupiła w Polsce za 400 milionów euro sieć przychodni LUX MED.
Sprzedającym był fundusz private equity Mid Europa Partners. LUX MED to największa prywatna sieć przychodni w Polsce, licząca obecnie 114 placówek.
Jako powody wejścia na polski rynek Bupa wymienia relatywną siłę polskiej gospodarki i jej potencjał wzrostowy.
"Polska ma silną i rosnącą bazę konsumentów, którzy chcą mieć prawo do wysokiej jakości opieki zdrowotnej i są skłonni za nią zapłacić" - powiedziała w autoryzowanym w piątek wieczorem wywiadzie dla Reutera Alison Platt, odpowiedzialna w Bupa za rynki zagraniczne.
Bupa zapowiada, że rozwijać się w Polsce będzie w oparciu o LUX MED i jego zarząd.
"Widzimy znaczący potencjał wzrostu organicznego w Polsce i będziemy z otwartością podchodzić do poczynań LUX MEDU w kwestii akwizycji" - dodała Platt.
LUX MED chciałby wzmocnić swoją pozycję w miastach średniej wielkości.
"Naszą pozycję chcemy wzmocnić poprzez wchodzenie do średniej wielkości miast, jak Gorzów Wielkopolski, Rzeszów, Lublin" - powiedziała w czasie tego samego wywiadu prezes LUX MED-u Anna Rulkiewicz.
"Sądzimy, że będziemy w stanie otwierać kilka przychodni rocznie w najbliższych latach" - dodała.
W połowie marca źródła Reutera poinformowały, że Bupa, obok największego w Polsce ubezpieczyciela PZU SA PZU.WA, jest zainteresowana przejęciem giełdowej spółki EMC Instytut Medyczny SA EMCM.WA.
EMC ma osiem szpitali i 16 specjalistycznych przychodni. (Full Story)
Bupa konkretnych celów do przejęcia nie wymienia, tematu EMC nie komentuje, ale przejęcia w Polsce zapowiada.
"W dalszym ciągu chcemy konsolidować rynek obrazowania diagnostycznego. Chcemy być obecni na rynku opieki szpitalnej. Nie tylko jako operator szpitali, ale również ubezpieczyciel oferujący produkty za pomocą własnej sieci i poza nią" - powiedziała Rulkiewicz.
"Zamierzamy rozwijać się organicznie i poprzez przejęcia" - zakończyła.


(Redagował: Paweł Florkiewicz)
((pawel.bernat@thomsonreuters.com)(+48226539700)(Reuters Messaging: pawel.bernat.thomsonreuters.com@reuters.net))

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
EMCINSMED 0,00% 12,00 2021-10-19 16:09:19