Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  36,80 zł , zmiana od tamtej pory: -15,22%

Budowa nowego zakładu konfekcjonowania - kamień węgielny

Zgłoś do moderatora
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2021 z dnia 24 czerwca 2021 r., Zarząd Bio Planet S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 7 lipca 2021 r., w wykonaniu warunkowych umów sprzedaży nieruchomości z dnia 23 czerwca 2021 roku, zawartych pod warunkiem nieskorzystania z prawa pierwokupu przysługującego Gminie Leszno („Umowy Warunkowe”), zawarł z osobami fizycznymi umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości za kwotę 1,45 mln („Cena Sprzedaży”) („Umowa”). Umową objęte są działki o łącznej powierzchni 17.112 m2 („Nieruchomości”).

Ceny Sprzedaży zostanie uiszczona w następujący sposób: (i) tytułem zadatku 10 % Ceny Sprzedaży zostało wpłacone przy zawarciu Umów Warunkowych; (ii) pozostałe 90 % Ceny Sprzedaży zostanie wpłacone do dnia 9 lipca 2021. Emitent złożył oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, co do obowiązku zapłaty pozostałej Ceny Sprzedaży, natomiast sprzedający złożyli oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji co do obowiązku wydania Nieruchomości po zapłacie pełnej Ceny Sprzedaży, jednakże nie później niż do dnia 9 lipca 2021 r.

Zakup Nieruchomości umożliwi Spółce w przyszłości budowę dużych nowoczesnych zakładów konfekcjonowania z zapleczem magazynowo-biurowym oraz z możliwością ich przyszłej istotnej rozbudowy. W ocenie Zarządu Spółki budowa nowoczesnych zakładów konfekcjonowania jest ważnym etapem w rozwoju Bio Planet.

Z uwagi na wielkość zakupu oraz jego znaczenie dla przyszłej działalności Spółki, Zarząd Emitenta zdecydował się na publikację informacji w trybie art. 17 ust. 1 MAR.
  • Budowa nowego zakładu konfekcjonowania - kamień węgielny Autor: m.post

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET -2,50% 31,20 2021-09-21 15:15:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.