Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,88 zł , zmiana od tamtej pory: -9,95%

Brutalna prawda o....

Zgłoś do moderatora
naszej energetyce, przy dyspozycyjności OZE 33% i przejściowym udziale węgla (oba sorty) na 70% akt mamy sprawę brutalną. KSE ledwo co daje radę, niby system ma zapas ale ciągnie go z rezerwy zimowej i mamy deficyt.. a OZE nie dają rady i nawet na drogim gazie się ratujemy i po co oni budowali blok w Stalowej Woli jak z UA gaz może nie płynąć albo w Nowym Czarnowie szczytowy .2x700 MWe brutto (Dolna Odra)

Obraz jest brutalny...palimy w dn. jak dziś węgiel dla 13 GW a to 13 x 6 x 60 ton na godzinę co daje ca 4800 wagonów a to 1/11
0 naszego taboru ale nie wszystkie wagony to węglarki...Liczba składów ma wahania bo powoli wagonów musi brakować ...

Energetyka wg mnie spaliła za dużo węgla na eksport jadąc po 3 GWe poza kraj...bo obrze płacili a węgiel z kontraktów długoterminowych...Intermodal rośnie ale przy tej pracy akt. może spadać :) na korzyść węgla, stawki mieliśmy słabe ale ów okres się powoli kończy a wagonów będzie więcej jak nam zapłacą także za postojowe....

I proszę sobie wyobrazić że ten bubel w JAW910 by jeszcze pracował....

https://images91.fotosik.pl/557/69ed968e39f1f593.png

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PKPCARGO 3,40% 13,40 2022-01-25 17:03:01
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.