Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,11 zł , zmiana od tamtej pory: -1,90%

Brak sensu istnienia spółki

Zgłoś do moderatora
Obserwuję spółkę od pewnego czasu. Stwierdzam, że jej dalsze istnienie, przynajmniej w obecnej postaci, nie ma sensu.

Uważam jednak, że nie dotyczy to tylko drobnych. Działalność jest bez sensu także dla głównych akcjonariuszy wbrew twierdzeniom forumowiczów. Wysokie pensje pobierane przez zarząd to grosze w porównaniu do kasy, jaką uzyskaliby z dezinwestycji i wyprzedaży majątku ( oczywiście proporcjonalnie do ich udziału w spółce) lub z zysków z realizacji inwestycji w szybszym tempie. Bieżące przychody są wydawane na nowe inwestycje, tu zarabiają podwykonawcy, pracownicy, urzędy itd, zapewne sporo znajomych królika się łapie, ale dla samych Szmagalskich nie jest to obecnie opłacalne.

Rozumiem, że w długim terminie główni mają zamiar coś zrealizować i scashowac niektóre inwestycje, inaczej już dawno robiliby wezwanie za grosze lub wyprzedawali majątek. Ale może lepiej rozpocząć sprzedaż części majątku, skoro spółka nie potrafi sprzedać lub znaleźć finansowania dla projektów?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRITON -5,91% 2,07 2020-10-30 16:45:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.