Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,36 zł , zmiana od tamtej pory: 47,22%

Blockchain to przyszlosc mamy pod co kupowac

Zgłoś do moderatora
Przyszłość finansów może być zdominowana przez technologie blockchain. Śledzona globalna waluta wraz z wydajną infrastrukturą nie tylko spowoduje znaczną redukcję kosztów dla wszystkich uczestników rynku, jak i również zmieni globalną bankowość. Bitcoin zrobi dla płatności to, co e-mail zrobił dla komunikacji.

Co się zmienia?
Nasdaq wprowadzi technologię cyfrowej księgi cyfrowej z funkcją blockchain, która posłuży do rozszerzenia i udoskonalenia funkcji zarządzania kapitałem oferowanych przez platformę prywatnego rynku NASDAQ.
Rozliczanie transakcji w walutach, akcjach i przychodach ze stałymi zyskami niemal natychmiast za pomocą zaaprobowanych rozproszonych ksiąg rachunkowych stwarza znaczącą możliwość dla banków w zakresie zwiększania efektywności i potencjalnego tworzenia nowych klas aktywów.

Kontrola
Nowe technologie, takie jak blockchain, mogą zmniejszyć ryzyko cybernetyczne, oferując uwierzytelnianie tożsamości za pomocą widocznej księgi rachunkowej.
Nie ma powodu, aby wymagania dotyczące numerowania, utrzymywania i indeksowania zapisów oraz przekazywania informacji zawartych w zapisach nie mogły zostać spełnione za pomocą elektronicznego systemu księgi rachunkowej.
Agencje wynajmu samochodów mogą korzystać z inteligentnych umów, które automatycznie zezwalają na wynajem, gdy płatność zostanie odebrana, a informacje o ubezpieczeniu zostaną potwierdzone za pomocą rekordu blockchain.
Lodówka wyposażona w czujniki i podłączona do Internetu mogłaby używać blockchain do zarządzania zautomatyzowanymi interakcjami ze światem zewnętrznym - od zamawiania i płacenia za jedzenie do aranżacji własnych aktualizacji oprogramowania i śledzenia gwarancji.
Małe firmy mogą używać blockchain do tworzenia zaufanych platform transakcyjnych między sobą.
Blockchain może potencjalnie przyczynić się do zwiększenia solidności i przejrzystości w środowisku po-transakcyjnym.
Bank może zapłacić dostawcy natychmiast za pośrednictwem Internetu.
Technologia Blockchain zmieni czas na ryzyko.

Banki
Blockchain zostanie przyjęty przez banki centralne, a szeroko wykorzystywane będą kryptograficznie zabezpieczone waluty.
Blockchain może zastąpić banki centralne.
Technologia Blockchain może zmniejszyć koszty infrastruktury UBS w płatnościach transgranicznych, handlu papierami wartościowymi i zgodności z przepisami nawet o 20 miliardów dolarów rocznie do roku 2022.
Liczba wniosków w banku i poza nim może zostać zmniejszona, ponieważ transakcja Blockchain zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące pomyślnego przekazania aktywów i / lub powiązanych kontraktów.
Ekonomista Deutsche Bank uważa blockchain za zagrożenie ze względu na brak infrastruktury informatycznej wspierającej technologię.
Przyszłość finansów w wielu krajach może być zdominowana przez bitcoiny i kryptowaluty.
Prywatny blockchain obsługiwany przez banki może okazać się jedynie "kolejnym kartelem" i działać równie słabo, jak konsorcjum płatności.
Banki mogłyby stać się "strażnikami kluczy kryptograficznych".
Blockchain może uratować pożyczkodawców do 20 miliardów dolarów rocznie w rozliczeniach.
Technologia Blockchain może zostać wykorzystana do całkowitego obejścia dzisiejszej scentralizowanej infrastruktury finansowej.

Biznes
Czas i edukacja będą musiały odegrać pewną rolę, ponieważ inne branże dopiero zaczynają sobie uświadamiać, że jedną z kluczowych innowacji blockchainu jest możliwość zmniejszenia lub wyeliminowania zaufanych kontrahentów w procesie transakcji.
Blockchain ma potencjał tworzenia nowych możliwości w branży i zakłócania istniejących technologii i procesów.
Technologia Blockchain spowoduje, że świat będzie jeszcze mniejszy, ponieważ zwiększy szybkość i efektywność działań transakcyjnych.

Rząd
Przyszłość finansów w wielu krajach może być zdominowana przez bitcoiny i kryptowaluty.
Technologia Blockchain może być wykorzystywana do dystrybucji opieki społecznej w krajach rozwijających się.
Wybory są obecnie kosztowne i żmudne. Dzięki technologii blockchain wkrótce będą natychmiastowe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kryptowalut i blockchain, JPK Traders zobowiązuję się do dostarczenia Ci terminowej, kompleksowej, profesjonalnej i dokładnej wiedzy na temat rynku walutowego w czasie rzeczywistym, wiadomości branżowych blockchain, sekcji wiedzy blockchain, popularnej strategii platformy transakcyjnej dla inwestorów w waluty cyfrowe i inne walory. Określenia trendów rozwoju Blockchain i dokonywania właściwych decyzji inwestycyjnych.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MOBIMEDIA -1,85% 0,53 2019-10-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.