Forum Giełda +Dodaj wątek

BEDZIE WEZWANIE!!!

Zgłoś do moderatora
CIEKAWE DO ILU DOJDZIE GDY UOKIK ROZPATRZY WNIOSEK
QZWA A JA POLOWE PAKIETU OSTATNIO SPRZEDAŁEM QZWAMAC


Energo Utech chce przejąć kontrolę nad EC Będzin
--------------------------------------------------------------------------------

16:48 | 03-06-2013
03.06. Warszawa (PAP) - Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo Utech złożyło do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na koncentrację polegającą na o przejęciu kontroli nad Elektrociepłownią Będzin - podał UOKiK na stronach internetowych.

Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo Utech powstało w październiku 1996 roku w celu świadczenia usług leasingowych i innych usług finansowych głównie dla sektora elektroenergetycznego. Założycielami firmy były: Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Przedsiębiorstwo Usługowe Utech i Bank Energetyki.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej spółki obecnie 50 proc. akcji tej spółki jest w rękach PGE Energia Odnawialna, a pozostałe 50 proc. należy do Przedsiębiorstwa Usługowego Utech.

W grudniu 2012 r. zarząd Elektrociepłowni Będzin poinformował, że dotychczasowy główny akcjonariusz EC Będzin, spółka enviaM AG, zamierza sprzedać posiadany pakiet akcji.

Obecnie enviaM AG ma 2.190.453 akcje Elektrociepłowni Będzin, dające 69,56 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W akcjonariacie EC Będzin są też BGK, który posiada 9,89 proc. akcji i Skarb Państwa z 5 proc. udziałem.(PAP)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEDZIN 10,00% 15,40 2019-12-13 10:12:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.