Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,99 zł , zmiana od tamtej pory: -49,66%

Bedzie to siodma firma Zielinskiego ktora upadnie?

Zgłoś do moderatora
Chyba 8 czy sie myle. Wybudowali i jeszcze buduja farmy pod aukcje oze gdzie sprzedawali prad w przedziale 180-250 zl/MWh. Dzisiaj na gieldzie prad po 470-480 zl/MWh a oni podpisali stala cene na 15 lat, w dodatku smiesznie niska. Malo tego koszt budow farm wzrosl o 50-100% wiec mozna powiedziec ze zanim im sie splaca te farmy to minie 30 lat, tym bardziej przy rosnacych stopach procentowych moga sie nie splacic nigdy. Do kazdego wyprodukowanego kilowata z takiej farmy musza dokladac. Rozumiecie ze oni musza dodrukowac akcje zeby wlasnie zarobic na odsetki, bo prad ktory sprzedaja nie starcza na splace kredytow z odsetkami. Nie dajcie sie nabrac, sam tutaj stracilem spora czesc kapitalu, ale lepiej stracic 50% niz 100%. Myslcie co jest tutaj grane

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
COLUMBUS -1,23% 8,05 2022-05-20 17:03:28