Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,90 zł , zmiana od tamtej pory: 94,41%

Bardzo dobre wiadomości dla Agroligi.

Zgłoś do moderatora
Zysk netto spółki „Agroliga” w I połowie 2019 r. wzrosła o 29% do €1,52 mln, w porównaniu z analogicznym wskaźnikiem ubiegłego roku (€1,75 mln). Zysk brutto spółki w okresie sprawozdawczym wzrosł do €2,37 mln, co na €1,14 mln wyższa niż w połowie 2018 r. (€1,24 mln). Przychody wzrosły o 63% i wyniosły €19,44 mln, w stosunku do analogicznego okresu w 2018 r. (€11,91 mln). Zysk operacyjny wyniósł €2,11 mln (€0,93 mln w I półroczu 2018 r.). (Cena na ukraiński olej słonecznikowy ponownie osiągnęła maksimum. Na rynku ukraińskiego surowego oleju słonecznikowego, jak i wcześniej, obserwuje się niedobór ofert, co jest podstawą do wysokiego poziomu eksportowych notowań na bazie FOB Czarnomorska. Według informacji handlowców, oferty na dostawę oleju słonecznikowego w sierpniu-wrześniu bieżącego roku są na poziomie $ 760-765 za tonę. Eksportowe oferty na określone produkty z Ukrainy znajdowały się na takim samym poziomie w maju 2018 r.
Moratorium na ziemie zostanie zniesione do końca 2019 r. Biuro Prezydenta Ukrainy prowadzi negocjacje z bankiem Światowym w zakresie wyboru modelu otwarcia rynku ziemi. Bank światowy stale zaleca, aby władze Ukrainy przyspieszyli tę reformę, a eksperci banku występowali wcześniej doradcami rządu w kwestii reformy rolnej. Teraz oni aktywnie badają określony temat i jego składowe dla Ukrainy. Prezydent Ukrainy Władimir Żeleński oświadczył, że w Ukrainie w 2019 r. będzie przeprowadzona reforma rolna, która pozwoli stworzyć rynek ziemi w 2020 roku. 23 sierpnia w parlamencie Ukrainy zarejestrowano ustawy o rynku ziemi nr 10469 „O zmianie Kodeksu ziemi Ukrainy (dotyczącą wprowadzenia wolnego rynku ziemi i zniesienia pańszczyzny) 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AGROLIGA 15,73% 34,80 2020-10-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.