Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,59 zł , zmiana od tamtej pory: -18,11%

Bardzo dobra spółka ale koncesja kończy się za 5 lat - to wyrok.

Zgłoś do moderatora
Spółka przez tyle lat nie pokusiła się o rozwinięcie innych obszarów biznesowych. Nawet gdyby cały zysk poszedł na dywidendę to przez 5 lat odzyskuje się 75% obecnej ceny (bez koncesji sama spółka warta jest kilkadziesiąt mln zł). Dodatkowo według umowy należy przekazać obiekt w odpowiednim stanie a to inwestycje. To prawdziwe ryzyko którego obawiają się inwestorzy a przedłużenie koncesji jest bardzo ale to bardzo mało prawdopodobne. Dlatego żaden z podmiotów nie odkupił od Włochów akcji-po prostu za krótka perspektywa. Kurs może jeszcze dojdzie w okolice 4 zł ale będzie to okazja dla wielu do wyjścia z inwestycji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
STALEXP -0,34% 2,94 2022-05-17 17:03:09
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.