Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,94 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Bakhytbek Baiseitov na zakupach

Zgłoś do moderatora
W 2018 r. miała miejsce być może jedna z najbardziej niezwykłych operacji biznesowych w historii Kazachstanu - bardzo korzystny wykup akcji Bank CenterCredit JSC od Tsesnabanku. Kupcem ogromnego pakietu akcji był m.in. Baiseitov Bakhytbek Rymbekovich
Baiseitov otworzył Bank CenterCredit JSC 30 lat temu, przez dwie dekady ciężkiej pracy wyniósł swoje dziecko na pozycję lidera na rynku kazachskim, po czym sprzedał go na bardzo intratnych warunkach w 2008 r. Dziesięć lat później odzyskał „stery” nad bankiem, ponownie z wielką korzyścią dla siebie. W 2008 r. Kookmin Bank (Korea Południowa) przejął 41,9% w BCC za 939 miliardów wonów koreańskich, czyli 700 mln dolarów (dziś jest to 225 mld tenge). W 2018 r. transakcja odkupu akcji miała wartość… 27,8 mld tenge. Nawet biorąc pod uwagę różnicę w kursie dolara w ciągu ostatnich dziesięciu lat, korzyści które Baiseitov uzyskał dzięki tej „roszadzie” były nadzwyczajne. 
Duch przedsiębiorczości Baiseitova uczynił go jednym z najbogatszych ludzi w Kazachstanie - jego majątek, według magazynu Forbes z 2009 r., wynosił ok. 1 miliarda dolarów

więcej na: https://news.rambler.ru/other/42442491/?utm_content=news_media&utm_medium=read_more&utm_source=copylink
Się myśli.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.