Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,20 zł , zmiana od tamtej pory: -85,58%

AWBUD - kupuj przyszłość, zabezpieczenia bank. 20 mln, wysyp kontraktów

Zgłoś do moderatora
Awbud zabezpieczenie kontraktów na 20 mln zł

Awbud, notowana na GPW grupa budowlana, podpisał umowy z Raiffeisen Bank Polska, dzięki czemu będzie miał możliwość skorzystania z produktów bankowych na kwotę 13 mln zł w formie limitu gwarancji bankowych oraz limitu faktoringowego.

Umowy zawarte z bankiem przez Awbud otwierają spółce dostęp do instrumentów, które mają stymulować wzrost obrotów i rentowności realizowanych kontraktów. Zawarcie umów z bankiem oraz udostępnienie dodatkowych limitów gwarancyjnych od towarzystw ubezpieczeniowych, zwiększyło w 2016 roku możliwości zabezpieczeń kontraktów realizowanych przez Awbud o 20 mln zł.

- Udało się zrealizować cel, który w mojej opinii może przyczynić się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju naszej spółki w najbliższych latach. Dostęp do szerokiej gamy dobrych produktów bankowych jest istotny nie tylko ze względu na poziom generowanych kosztów finansowych i pozytywny wpływ na przepływy pieniężne - odgrywa również ważną rolę w procedurach przetargowych. Umowy z Raiffeisen Bank Polska z pewnością otwierają nam wiele możliwości. Chcemy z nich skorzystać i w ciągu najbliższych 2-3 lat znacząco zwiększyć liczbę zleceń - mówi Michał Wuczyński, prezes Awbud SA.

Grupa Awbud świadczy usługi przede wszystkim jako generalny wykonawca. Obszar ten stanowi około 70 proc. przychodów Grupy. Do najbardziej znanych realizacji firmy w generalnym wykonawstwie należą: rozbudowa, modernizacja i rewitalizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu oraz hal magazynowych na terenie całego kraju dla Konsorcjum Stali, a także budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie.

W ostatnich miesiącach Grupa Awbud podpisała kolejne prestiżowe kontrakty na m.in.: budowę Centrum innowacji, badań i rozwoju dla Tymbark-MWS o wartości 24,9 mln zł, a także realizację II etapu przebudowy zakładu Eberspächer o wartości 28,8 mln zł. Spółka będzie także odpowiedzialna za budowę hali magazynowej dla LafargeHolcim.

Pozostałe przychody Grupy Awbud pochodzą z wyspecjalizowanych usług podwykonawczych, głównie żelbetowych i instalacyjnych, m.in. dla sektora energetycznego. Firma jest odpowiedzialna m.in. za budowę bloków Elektrowni Opole oraz wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej w Elektrowni Kozienice. Wcześniej kompleksowe prace instalacyjne oraz żelbetowe wykonywała także przy projektach dla Elektrowni Bełchatów oraz Włocławek.

http://budownictwo.wnp.pl/awbud-zabezpieczenie-kontraktow-na-20-mln-zl,277949_1_0_0.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 4,17% 0,75 2020-04-01 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.