Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,30 zł , zmiana od tamtej pory: -12,52%

AutoZaorak-niedouk, manipulant, a może niepoprawny dyzio marzyciel???

Zgłoś do moderatora
Tak się zastanawiam i nie jestem pewien. Jak myślicie, które z powyższych jest właściwe, bo jak czytam, to co poniżej, to mam wątpliwości.
Lubię patrzeć na jasną stronę życia, ale są pewne granice, i gdy firma traci 25% swojego biznesu (spienięża znaczną część working capital) i znaczną część zysków to nie potrafię się cieszyć z rzeczy oczywistych jak "pozbywanie nawisów kredyt-faktor" i inne pierdy poniżej.

Ciekawi mnie jeszcze czy też cieszy go "PRZEGENIALNE, PRZECUDOWNE" zagranie z obnizeniem dywidendy, które w znacznym stopniu wpłynęło na poprawę wymianianych przez przeliczniaka wskaźników.

I czy tendencji negatywnych nie bylo w ogóle?
NO ALE NIE MARTWMY SIĘ, ZAORAK JEST PRZED NAMI ZE KILKA MIESIĘCY KROKÓW I WIE ŻE BEDZIE RAKIETA!
No ale cóż, na mercu też go kochali za jego miliardowe wizje.

Zobacz wątki dotyczące AsbisZobacz profil Asbis
Autor: przezniczak [109.173.144.*] 2022-08-11 12:48
Opublikowano przy kursie:  15,94 zł , zmiana od tamtej pory: 1,57%
Zadłużenie...
Zgłoś do moderatora
To była druga rzecz - poza zyskami - która zwróciła moją uwagę... I chyba najważniejsza w tym raporcie. W sumie pozbyli się 69mln $ zadłużenia z tytułu faktoringu i kredytów w stosunku do Q1 i jednocześnie wartość gotówki spadła zaledwie o 3mln $

Z punktu widzenia finansowania spółki to świetne zagranie. Pozbyć się nawisu kredytowo-faktoringowe odzyskując zobowiązania i nie zmieniając stanu gotówki w kasie.

Poza tym świadczy to też o tym, że spółka nie ma żadnych problemów z uzyskiwaniem należności. A mniejsze zadłużenie w oczywisty sposób zmniejszy koszty finansowania.

Dlatego powtórzę... warto czytać bilans jako całość.

Aktywa obrotowe - zobowiązania ogółem = 164,8mln $

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -1,04% 14,26 2022-09-26 15:14:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.