Forum Giełda +Dodaj wątek

Automotive Components Europe – spółka z szansą na wzrosty

Zgłoś do moderatora
ACE czyli Automotive Components Europe S.A. jest dostawcą komponentów samochodowych do systemu hamulcowego. Specjalizuje się w produkcji dwóch podstawowych części hamulców tarczowych: żeliwnych jarzm i aluminiowych zacisków. Ma zakłady produkcyjne w Hiszpanii i w Polsce (Wrocław). Akcjonariuszami spółki jest wiele dużych funduszy m.in. ING OFE czy Aviva OFE.

Na wykresie miesięcznym widać, że kurs bez zawahania pokonał szczyty z 2010 roku i znajduje się najwyżej od kilku lat. Być może zmierza do poziomów przed kryzysowych.

W spojrzeniu dziennym widzimy, że trwa korekta ruchu wzrostowego, która jest absolutnie oczekiwana, gdyż akcje tej firmy w nieco ponad tydzień zyskały na wartości ok. 50%. Warto zatem poczekać na sygnały zakończenia ruchu korekcyjnego i przystąpić do zakupów.

Skąd wziął się taki skok? Od pewnego czasu większość analityków podwyższa rekomendacje dla tej firmy. Dodatkowo eksperci prognozują, że ACE będzie w przyszłym roku znacznie szybciej powiększać zyski od reszty sektora motoryzacyjnego. Powodem ma być rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie w Czechach oraz spadające ceny surowców wykorzystywanych w procesie produkcji. Niezależnie od tego czy prognozy się sprawdzą, impuls do zakupów daje już sama prognoza i rekomendacja z wyższymi niż obecnie cenami docelowymi. Dodam także, że w przypadku spółki ACE możemy liczyć na dywidendę.

Wykresy: http://comparic.pl/listings/automotive-components-europe-spolka-z-szansa-na-wzrosty/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ACE 0,18% 15,98 2015-12-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.