Forum Giełda +Dodaj wątek

ATM zdobył kontrakty za blisko 10 mln zł

Zgłoś do moderatora
ATM zdobył kontrakty za blisko 10 mln zł

18.01. Warszawa (PAP) - Należący do ATM-u operator telekomunikacyjny Atman pod koniec 2010 r. podpisał umowy w zakresie sieci światłowodowych i świadczenia usług telekomunikacyjnych na łączną kwotę blisko 10 mln zł. Teleinformatyczna spółka, wiąże obecnie duże nadzieje z rozwojem i popularyzacją technologii LTE pośród jej klientów - poinformował ATM w komunikacie prasowym.

Wśród najważniejszych kontraktów zawartych na rynku operatorów telekomunikacyjnych pod koniec 2010 r. ATM wymienia: umowę podpisaną z jednym z operatorów notowanych na GPW oraz kontrakt ze spółką wchodzącą w skład jednej z największych grup medialno-telekomunikacyjnych w Polsce.

ATM podał, że realizacja umów już się rozpoczęła: pierwsze rozwiązania w zakresie operatorskich sieci światłowodowych zostały dostarczone jeszcze w 2010 r., a ich wartość wyniosła ponad 3,6 mln zł. W kolejnych, przewidzianych na 2011 r., etapach Atman udostępni tym partnerom infrastrukturę światłowodową o przewidywanej wartości około 6 mln zł.

ATM przewiduje, że zastosowanie nowych technologii 4G/LTE (ang. Long Term Evolution) przez operatorów telekomunikacyjnych spowoduje istotny wzrost ruchu generowanego przez polskich użytkowników sieci. Wzmożona aktywność internautów ma przełożyć się na zwiększenie zapotrzebowania na przepustowość ze strony firm, których działalność jest ściśle związana z internetem. Atman również takim firmom świadczy usługi dostępu do internetu i transmisji danych.

W ocenie ATM operatorzy telekomunikacyjni zainteresowani wprowadzeniem LTE będą zmuszeni do uruchomienia bardzo dużej liczby stacji bazowych dla tej technologii. Ponieważ zakłada ona oferowanie abonentom internetu o wysokiej przepustowości, stacje bazowe trzeba będzie podłączyć do sieci szkieletowych operatorów łączami o bardzo dużej przepustowości.

"Kluczowa dla szerokiego wdrożenia i rozwoju LTE w naszym kraju może się więc okazać zdolność do zwiększania przepustowości tych łączy w kolejnych latach. ATM jest przekonany, że obecnie jedyną technologią, która może zapewnić jednocześnie dużą przepustowość i należytą elastyczność, czyli możliwość wzrostu, jest właśnie technologia światłowodowa" - napisano w komunikacie.

"Wiążemy duże nadzieje z implementacją nowych technologii przez wiodących operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, także w zakresie wprowadzanej technologii LTE. Proszę pamiętać, że Atman posiada jedne z największych światłowodowych sieci metropolitalnych w Polsce, również w miastach, w których budowa własnych sieci światłowodowych (np. na potrzeby tworzenia sieci LTE) byłaby teraz bardzo czasochłonna i droga" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Krzyżanowski, wiceprezes ATM.(PAP)

gsu/ asa/

http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1699844&category=11,36&_CheckSum=651572215


  • ATM zdobył kontrakty za blisko 10 mln zł Autor: ~~Zenua

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATM -3,20% 12,10 2020-07-01 13:17:00