Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,15 zł , zmiana od tamtej pory: -14,22%

ATM Grupa nie sprzedając BoomBita w IPO zarobiła 10zł/akcje = 40mil zł

Zgłoś do moderatora
4mil akcji x 10 zł/akcja = 40 zł zysku w dwa dni !!! czyli 11% kapitalizacji !!!!!!!!!!

Do tego należy dodać że BoomBit ma już rynkową wycenę czyli 4m akcji x 29 zł/akcja = 116mil zł - TO JEST NA DZIŚ WARTOŚĆ UDZIAŁU ATM GRUPA W BOOM BIT jest ona wyraźnie wyższa niż wycena na Bilansie ATG.

Patrząc na wycenę ATM, należy uwzględniać rynkową wartość BoomBita. Tym Bardziej że BoomBIt nie dodaje EBITDA, EBIT do ATM Grupa i jego wpływ na zysk netto jest znikomy (poprzez fakt że historyczne wyniki były niskie)

Także kapitalizacja ATM Grupa to dziś 350mil zł. Od tej wartości należy odjąć 116mil zł BoomBit , otrzymamy 234mil zł i to jest na dziś wycena STAREGO CZYLI TELEWIZYJNEGO biznesu ATM Grupa

W 2018 roku cały biznes TV ATM Grupa (zarządzanie aktywami, produkcja, nadawanie, nieruchomosći) zarobiły 27.5mil zł zysku netto (a w 2018 nie było kontrybucji z BoomBita). To oznacza że ATM Grupa jest dziś wyceniana na 8.5x C/Z !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATMGRUPA 2,01% 3,56 2023-12-05 15:43:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.