Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  39,60 zł , zmiana od tamtej pory: 5,30%

Atal - fenomenalne wyniki i wysoka dywidenda

Zgłoś do moderatora
Spółka opublikowała podczas środowej sesji wyniki za 2018 rok. Te wypadły świetnie, gdyż zysk netto przekroczył poziom 200 mln zł. Rekordowa była także liczba oddanych lokali, których spółka oddała 2678, co stanowi wzrost o 16%. Przychody ze sprzedaży przekroczyły barierę miliarda złotych. Spółka cały czas utrzymuje relatywnie wysokie marże, co przekłada się na wysokie zyski. Plany na bieżący rok są również pozytywne, spółka zamierza zakontraktować przynajmniej 2,5 tysiąca mieszkań. Z zysku netto za 2018 rok spółka planuje wypłacić w postaci dywidendy 182 mln zł, co oznacza wypłatę aż 90% zysku. Dywidenda na akcję ma sięgnąć 4,70 zł czyli ponad 11% stopę dywidendy. Na wykresie kurs w dłuższym okresie powinien zmierzać w rejon 44 zł.
https://comparic.pl/atal-1at-asbis-asb-gorace-spolki-dnia-28-03-2019/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATAL 1,71% 41,70 2020-01-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.