Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,17 zł , zmiana od tamtej pory: 1,48%

Asbis ma 755 mln gotówki a kapitalizacja 789 mln czy jest na GPW inna?

Zgłoś do moderatora
159 mln $ x 4,6 zł za pierwszy kwartał 2022 i z planowanego zysku za cały rok 52 mln$ po odjęciu zrealizowanego zysku za IQ2022r w wysokości 16mln$ pozostaje 11 mln$ na kwartał (w IIQ wypłacono 5 mln dywidendy) pozostaje 6mln $. Spółka ma zatem 789 mln złotych gotówki i jest wstanie generować zyski w obecnej sytuacji na poziomie około 45-50 mln $ to znaczy 240 mln złotych zysku netto rocznie (60% sprzedaży jest on-line). Spółka poradziła sobie znacznie lepiej niż sądzono po wybuchu wojny na Ukrainie przychody miały spaść o 50% bo tyle przypadało na Białoruś Rosję i Ukrainę przed wojną. Proszę o typy innych Spółek które maja tyle gotówki a są wyceniane na 0,9 C/WK. Wzrost powyżej 300 zł jest jak najbardziej realny a i wtedy Spółka nie będzie przeszacowana.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS 2,64% 14,38 2022-09-30 17:01:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.