Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,70 zł , zmiana od tamtej pory: -13,62%

Asbis konsekwentnie zmierza w kierunku 50 zł - uzasadnienie

Zgłoś do moderatora
Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie skąd tak dynamiczny wzrost kursu Asbisu. O samej spółce napisano już tyle, że nie trzeba przypominać czym się zajmuje, jak rosną jej wyniki finansowe, w ilu działa krajach, jak wygląda polityka dywidendowa ASB itd... Kurs akcji spółki w ciągu roku wzrósł z nieco ponad 3 zł do ponad 25 zł, co dla wielu osób stanowić może pewien sygnał ostrzegawczy i rodzić pytanie - czy aby obecnie nie jest już zbyt drogo? Porównanie wyceny Asbisu z medianą c/z dla rynku (mWIG - bo do tego indeksu zmierza na ten moment spólka), pokazuje że c/z Asbisu wynoszące 7,7 jest dokładnie o połowę niższe niż mediana z wycen 31 zyskownych spółek wchodzących w skład mWIG. Nomen omen średniakiem okazuje się również spółka informatyczna - Comarch - z wyceną wg c/z na poziomie 15,4 - idealnie 2x wyższą niż Asbis ! Przenosząc to na wycenę Asbisu: skoro zysk na akcję za ostatnie 12 m-cy wynosi w Asbisie 0,89 USD, to wycena akcji po tej średniorynkowej wycenie powinna wynosić 0,89 x 15,4 x 3,75 (kurs USD) = 51,40 zł. Oczywiście ktoś powie, że to tylko średnia, każda spółka jest inna, są ryzyka, itd.... Ale odpowiedzcie sobie na pytania; czy zysk na akcje ASB ma tendencję wzrostową czy spadkową? Branża jest perspektywiczna, czy raczej będzie się "zwijała"? Czy prognozy publikowane przez spółkę są realistyczne i dotychczas je realizowali? Odpowiedzcie sobie i spróbujcie znaleźć powód, dla którego Asbis miałby być wyceniany poniżej średniej rynkowej i branżowej. Chętnie poznam wasze opinie. Miłego dnia :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -3,27% 22,20 2021-07-23 17:03:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.