Forum Giełda +Dodaj wątek

artykuł o IMC z Pulsu Biznesu

Zgłoś do moderatora
Ostatnia przecena akcji ukraińskiego producenta rolnego jest nieuzasadniona, uważa Adam Milewicz, analityk ING Securities.


Aż o 12 proc. w poniedziałkowym handlu odbijają się notowania IMC. To jednak wciąż zaledwie niewielkie odreagowanie, w porównaniu ze skalą zniżek z ostatnich tygodni. W ciągu ostatniego miesiąca notowania ukraińskiego producenta rolnego spadły o 31 proc. Zdaniem Adama Milewicza, analityka ostatnia przecena była nieuzasadniona.

- Na pewno nastawienie wobec spółek ukraińskich jest niekorzystne w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie i osłabieniem się hrywny. Jednak IMC jest jedną z najbardziej odpornych spółek na potencjalną dewaluację waluty ukraińskiej z racji zależności większości przychodów spółki od amerykańskiego dolara. Dlatego podtrzymuję rekomendację „kupuj” – podkreśla Adam Milewicz.

Jego zdaniem za kupowaniem papierów spółki przemawiają trzy argumenty fundamentalne. W drugiej połowie roku należy spodziewać się odbicia cen kukurydzy, wyniki spółki za bieżący rok będą lepsze niż za ubiegły oraz spółka jest atrakcyjnie wyceniana.

- Niskie ceny kukurydzy są problemem dla IMC, jednak w drugim półroczu oczekujemy ich odbicia. Po ubiegłorocznych obniżkach cen rolnicy pewnie przejdą na uprawę innych zbóż, a to oznacza ograniczenie podaży kukurydzy w kolejnym sezonie. Na dobre wyniki powinien natomiast przełożyć się większy wolumen sprzedaży, związany ze sprzedażą zapasów po obfitych zbiorach z 2013 r. – ocenia Adam Milewicz.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY -0,98% 15,15 2020-12-02 10:30:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.