Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,17 zł , zmiana od tamtej pory: -56,83%

APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF

Zgłoś do moderatora
W związku z próbą wyłudzenia akcji od akcjonariuszy FAM SA przez wzywającego do sprzedaży akcji po rażąco zaniżonej cenie oraz z próbą zastraszenia akcjonariuszy, poprzez uchwałę o dematerializacji akcji i wycofaniu spółki FAM z GPW, składam skargę do Komisji Nadzoru Finansowego na działania niezgodne z prawem. Emitent w 2004 r. wprowadził FAM SA na GPW, sprzedając akcje po cenie 17 zł za 1 szt., a teraz, kiedy zysk jest około 10-krotnie wyższy, chce spółkę wycofać z GPW, posiadając ponad 70 % akcji, i oferując 4,2 zł za 1 szt. W ten sposób wzywający chce pozbawić akcjonariuszy mniejszościowych ich własności i doprowadzić akcjonariuszy mniejszościowych do odsprzedaży akcji FAM SA ze stratą, na co nie wyrażamy zgody.
W związku z tym, że wzywający chce się wzbogacić naszym kosztem, proszę o stosowną interwencję.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13