Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,72 zł , zmiana od tamtej pory: -76,39%

Analizy Prezesa- komentarz odnośnie Alei

Ciekawy komentarz :) Nie będę nic więcej od siebie dodawał, podoba mi się obiektywne spojrzenie , jak ja odpowiem będzie subiektywnie :) Z góry przepraszam Prezesa za kopiowanie, ale niech to uzna za reklamę :)

Źródło: http://www.analizyprezesa.pl/2017/06/aktualnosci-analizy-komentarze-62017.html

"Ostatnio dość szczegółowo przeglądałem Aleję i mam z nią problem. Z jednej strony dużo jest wątpliwości:
- niby biegły potwierdził raport ale zastrzegł że nie był przy inwentaryzacji na koniec roku więc faktycznie nie wiemy czy było 1,08 mln zapasów
- druga rzecz to co to za biegły który nie wyłapał dużego błędu w przepływach operacyjnych, zysk netto 1,146 mln powinien być wpisany w przepływach operacyjnych (pierwsza pozycja gdzie jest zysk netto) i tam jest kwota podana 975 208,51 , skąd taką kwotę wzięli i jak biegły tego nie wyłapał ?
- nie pasuje też mi brak żadnego capexu pomimo naliczanej amortyzacji
- mnóstwo wątpliwości w przeszłości firmy które opisał dziennikarz w artykule http://forsal.pl/gielda/artykuly/1026759,sierant-wskaznikowa-urawnilowka-czesc-pierwsza-felieton.html
- dlaczego tylko 2 osoby zatrudniają ?
- dlaczego mają fatalne opinie w opineo ?
- prezes firmy wywaliła kilkaset tysięcy akcji, pomimo zapewnień że ma swoje wydatki (później się okazało że nowa emisja w drodze akcji)
- nowa emisja akcji z obniżeniem nominalnej ceny akcji czyli rozwodnienie akcji
- po co otwierają nie związane z ich działalnością jakieś serwisy internetowe yamba.pl, niech rozwijają handel częściami
Jest więcej jeszcze niejasności ale gdyby się okazało że jednak w firmie jest dobrze i się mocno rozwija to realne są duże wzrosty kursu, nawet kilkaset % a zakładam tak widząc możliwe pozytywy. Nawet po udanej emisji będzie nadal niska wycena c/z 4, mocno rozwijają swoje serwisy alejasamochodowa.pl i megafura.pl i rzekomo co miesiąc zwiększają liczbę współpracujących odbiorców warsztatowo-hurtowych ( w maju zwiększyli o 780), nadal trwa sprzedaż eksportowa choć nie chwalą się już tak jak wcześniej nowymi umowami, podobno jest inwestor który chce w firmę zainwestować 1 mln euro, środki z emisji przeznaczone mają być na kupno działki i magazyn a to w przyszłości zmniejszy koszty wynajmu magazynów, płatne spore coroczne bonusy od dostawców części.
Podsumowując: gdyby jednak firma prawidłowo funkcjonowała to w tej branży jest ogromny potencjał (patrząc na Inter Cars czy Autopartner) i Aleja mogłaby znacznie zwiększyć swoją kapitalizację, oczywiście zawsze brakowałoby kapitału obrotowego więc realne byłyby kolejne emisje akcji. Zakup akcji Aleji jest na pewno inwestycją spekulacyjną (podwyższonego ryzyka) ale wydaje mi się że stosunek zysku do ryzyka jest znacznie wyższy i kto się nie boi ryzyka może próbować kupić, ale wydaje mi się że warto poczekać na informacje o wynikach nowej emisji akcji oraz czy inwestor wejdzie i w jaki sposób w firmę."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALEJA -5,56% 0,17 2019-05-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.