Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,90 zł , zmiana od tamtej pory: -6,20%

Analiza o wynikach z prognozą

Zgłoś do moderatora
https://portalanaliz.pl/analiza/93/Analiza-WITTCHEN---Q3-2019

3 kwartał mógł zaskoczyć inwestorów słabszymi wynikami – przyczyn jest kilka.
Na wyniki 3 kwartału 2019 r. wpływ miały 3 zdarzenia:
- brak sprzedaży B2B (Lidl), która zostanie ujęta w Q4
- spadek marży związany z walką o udziały rynkowe i wzrostem kosztów
- ujemne różnice kursowe związane z osłabieniem PLN wobec EUR na koniec września.
Spółka postawiła mocno na wzrost sprzedaży nawet kosztem marży. Jako importer z Azji odczuwa niekorzystnie osłabienie PLN wobec USD.
Jednak wyniki 3 kwartału osłabione zostały zdarzeniami jednorazowymi, które z kolei pozytywnie wpłyną na wyniki 4 kwartału. Dodatkowo spółka odzyskała z Urzędu Skarbowego 3,8 mln zł CIT z odsetkami, co dodatkowo zwiększy zysk w Q4. 
  • Analiza o wynikach z prognozą Autor: zjn

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WITTCHEN 0,83% 12,10 2019-12-13 16:32:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.