Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,60 zł , zmiana od tamtej pory: 8,33%

Analiza na stockwatch

Zgłoś do moderatora
Doszliśmy do ekstremalnie ważnego punktu, w najbliższych dniach rozstrzygnie się przyszłość na najbliższe kilka miesięcy lub nawet lat. Aktualnie papier doszedł do długoterminowej linii trendu przełamał uprzednio na dużym wolumenie piękną ładną białą świecą średnią 100 sesyjną a aktualnie dochodzi do z jednej strony długoletniej linii trendu spadkowego głównego a jednocześnie tuż powyżej znajduje się średnia 200 sesyjna. Pytanie Co jest bardziej prawdopodobne czy odbicie się od tych że oporów a zwłaszcza długoterminowej linii spadku czy też pójście za ciosem i spektakularne jej złamanie. Jest sporo za optymistycznym scenariuszem, Po pierwsze od strony fundamentalnej spółka pokazała znakomite wyniki na tle sektora pokazując 18 milionów funtów zysku w drugiej połowie 2020. Przypominam słabe wyniki wszystkich banków oraz ryzyka w postaci frankowiczów. Z kolei w niszy Providenta sytuacja konkurencji jest dramatyczna, około 25% biznesów pozamykało się z powodu pandemii, a zatem na rynku powstaje pustka do wypełnienia dla silniejszych graczy takich jak Provident a z drugiej strony pojawia się sytuacja bez precedensu w postaci dodatkowej znaczącej puli klientów którzy zostaną odrzuceni od tradycyjnej bankowości z powodu niespełniania kryteriów. Nawet jeśli ograniczenia prowizji zostaną utrzymane do końca roku te dwa czynniki powinny skutkować powrotem do trwałej rentowności i dywidendy. Do tego sytuacja finansowa jest stabilna. Mają zagwarantowane długoterminowe finansowanie a gotówkowo są nadpłynni., moim zdaniem jest to być może wystarczające paliwo aby sforsować aktualne opory i zwyczajnie powrócić do poziomów sprzed pandemi. Wyjście i powrót do poziomów sprzed dwóch 3 lat wymagałoby dodatkowego paliwa ale i to nie jest źle bo cały czas rozstrzyga się kwestia Meksyku. Tam sytuacja jest absolutnie Bez precedensu w historii spółki albowiem Meksyk to ponad 40 milionów docelowych klientów a zatem więcej niż wszystko razem do tej pory. Tutaj sytuacja wymaga jeszcze czasu. Ale sygnały poprawy sytuacji w odległym Meksyku dochodzą systematycznie i są spore szanse że biznes zacznie po wielu latach inwestowania regularne zyski a zatem może to być otwarcie nowego bardzo dobrego okresu działalności spółki. Jeśli Meksyk okaże się faktycznie rentownym i rozwijającym się przedsięwzięciem to powrót do okolic 25 30 zł jest jak najbardziej fundamentalnie realny i w zasadzie w pozytywnym w scenariuszu nieunikniony.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PROVIDENT 2,14% 7,15 2021-10-22 16:18:34