Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,80 zł , zmiana od tamtej pory: -7,39%

Amica zamierza pozostać spółką dywidendową - najnowszy Akcjonariusz SII

Zgłoś do moderatora
Z Michałem Rakowskim, członkiem Zarządu Grupy Amica ds. finansowych i zasobów ludzkich rozmawiał Przemysław Ławrowski, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
 
Amica została – głosami inwestorów – Herosem Rynku Kapitałowego w kategorii ESG i została uhonorowana statuetką oraz dyplomem podczas uroczystej gali w trakcie 27. Konferencji WallStreet. Jak wygląda aktywność Amiki w kwestiach ESG, jakie cele ma w tym zakresie?
Michał Rakowski, członek Zarządu Grupy Amica ds. finansowych i zasobów ludzkich: Przede wszystkim bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które oddały na nas głos. Dostrzeżenie naszych działań w obszarze ESG bardzo wiele dla nas znaczy i potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Za nami dwa intensywne lata rozwoju tego obszaru. W 2022 roku po raz pierwszy opracowaliśmy raport zrównoważonego rozwoju, w którym zobowiązaliśmy się do transparentnej komunikacji z rynkiem.
W tegorocznym raporcie robimy to jeszcze lepiej. Pokazujemy istotne wskaźniki środowiskowe, a także po raz pierwszy mapę cyrkularności, czyli jak zamierzamy wdrożyć ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Mamy bardzo dobrze policzoną taksonomię i wskazujemy, jaka część działalności – z punktu widzenia obrotu, nakładów inwestycyjnych i wydatków operacyjnych Grupy – jest zrównoważona środowiskowo. Prezentujemy w przejrzysty sposób aktywności społeczne i pracownicze, wskazujemy istotne dane odnoszące się do zatrudnienia i płac.
Objaśniamy także nasz łańcuch dostaw i podejście do zarządzania poszczególnymi rodzajami ryzyka – zarówno finansowymi, jak i niefinansowymi. W międzyczasie opracowaliśmy Strategię Zrównoważonego Rozwoju dla całej Grupy Amica. Dokument zaprezentowaliśmy w grudniu 2022 roku przy okazji 25-lecia obecności Amiki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W dokumencie jasno wskazujemy cele w poszczególnych trzech obszarach: środowiskowym, społecznym i zarządczym, które mają wesprzeć w dążeniu do bycia odpornym i zorientowanym na zrównoważony rozwój europejskim producentem sprzętu AGD z pozytywnym wpływem społecznym. Do 2040 roku chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną, a wcześniej, bo do 2030 roku wyeliminować gender pay gap.
Stawiamy też mocno na rozwój wsparcia psychicznego, promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, a także walkę z marnowaniem żywności. W najbliższych latach planujemy także wdrożyć kryteria ESG w zarządzaniu całym łańcuchem dostaw. A to tylko wybrane cele. Podchodzimy do tej strategii ambitnie, dlatego przed nami dużo pracy.
Cała rozmowa dostępna na https://www.sii.org.pl/ 
  • Amica zamierza pozostać spółką dywidendową - najnowszy Akcjonariusz SII Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA -0,27% 73,90 2023-11-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.