Forum Forex +Dodaj wątek

Alior Trader - nierealne kwotowania a prawdziwa cena zawarcia transakcji

Zgłoś do moderatora
Czy ktoś doświadczył lub zwrócił uwagę na pauzy w kwotowaniach na platformie tego banku?.

Szczegółowo zaobserwowana sytuacja polega na selektywnym zatrzymaniu kwotowań danego instrumentu (być moźe tego, na którym klient najczęściej zawiera transakcje lub ogląda czy też śledzi)

Po wykonaniu jednej, drugiej zyskownej transakcji, nagle przed wykonaniem kolejnej następuje dziwne zachowanie platformy lub tylko wybranego instrumentu. Różnice ceny mogą odbiegać od prawdziwej ceny o kilka, kilkanaście punktów (1Dollar lub 1Eur za punkt).

Konkluzja: Wygląda całość na "mechanizm" który ma na celu zwabić Klienta do zajęcia korzystnej pozycji (np. Kontrakt na indeks A nie zmienia się podczas gdy inne: Indeks B, Indeks C, Indeks D etc. zwyżkują, co uprawdopodabnia okazję transakcyjną wzrostową). Zawarcie takiej transakcji skutkuje KUPNEM PO INNEJ CENIE NIŻ CENA "ASK" o te kilka/kilkanaście punktów wyżej dla pozycji długiej. Przy czym strata powstaje dlatego, że możliwe zamknięcie następuje po cenie niekorzystnej "BID" którą klient widzi na platformie.

Kontakt z Infolinią kończy się na teoretycznej możliwości złożenia reklamacji, oczywiście konsultant twierdzi, że nie zauważa żadnych problemów z działaniem, sprawa przekazana do sprawdzenia przez dział IT. Na prośbę o pisemną odpowiedź, konsultant informuje o oddzwonieniu gdy się coś dowie.

Zweryfikowane na podstawie porównania tego samego instrumentu o tych samych parametrach u innego Brokera FX w oparciu ciągłość działania i zmiany cen na jego platformie handlowej czasu rzeczywistego. Gdzie 1) Nie nastąpiła żadna luka cenowa 2) Nie nastąpiło rozszerzenie spreadów 3) Nie nastąpiło zawieszenie notowań 4) Nie nastąpiła zmiana płynności

Napiszcie jeśli macie podobne doświadczenia.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl