Forum Giełda +Dodaj wątek

Alior Bank drugi rok z rzędu wśród najbardziej innowacyjnych banków....

Zgłoś do moderatora
Alior Bank po raz kolejny został finalistą "BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards", jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów w branży finansowej. Jury nominowało bank w kategorii "Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji" ("Channel Innovation") za wdrożenie procesu udzielania pożyczek całkowicie przez Internet.

Alior Bank otrzymał nominację w kategorii "Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji" za wprowadzenie procesu pożyczki online. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą skorzystać z pożyczki jeszcze w trakcie robienia zakupów w Internecie, zaledwie w 90 sekund od złożenia wniosku. Decyzja o udzieleniu pożyczki zapada bez konieczności dostarczania czy podpisywania dokumentów, ponieważ weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się całkowicie online. W trakcie pierwszych sześciu miesięcy działania usługi do banku wpłynęło ponad 185 000 wniosków online o pożyczkę.

Finalistami w kategorii "Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji" zostały także: turecki DenizBank oraz południowokoreański Hana Bank. Ostateczne wyniki konkursu będą ogłoszone podczas uroczystej gali, towarzyszącej konferencji "BAI Retail Delivery 2013" – najważniejszego wydarzenia w branży finansowej – która odbędzie się w dniach 5-7 listopada br. w Denver.

To już druga z rzędu nominacja do "BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards" dla Alior Banku, który w 2012 roku jako pierwszy polski bank zwyciężył w kategorii "Przełomowe rozwiązanie" ("disruptive innovation") za wprowadzenie na rynek Alior Sync, wirtualnego banku nowej generacji, którego usługi dostępne są z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej oraz mediów społecznościowych.


Jury konkursu "BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards" składa się z ekspertów w dziedzinie bankowości z całego świata i wyróżnia banki, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność i rentowność oraz ułatwiające klientom korzystanie z ich usług.

Organizatorem konkursu jest Bank Administration Institute (BAI), największe i najbardziej renomowane stowarzyszenie zrzeszające instytucje finansowe, które od ponad 80 lat wpływa na kształt i rozwój światowej gospodarki, prowadząc i publikując badania, będące źródłem wszechstronnej wiedzy o bankowości.

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.bai.org/globalinnovations/index
  • Alior Bank drugi rok z rzędu wśród najbardziej innowacyjnych banków.... Autor: -kris-

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR 1,01% 54,95 2019-01-24 12:14:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl