Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  81,30 zł , zmiana od tamtej pory: 1,05%

Akumulacja, 100 raz podkreślam

Zgłoś do moderatora
"Czym jest Akumulacja akcji
O akumulacji akcji mówimy wtedy kiedy inwestor lub grupa inwestorów przez pewien określony czas kupuje duże pakiety akcji w sposób, który nie wpływa na ich cenę.

Pytaniem pozostaje jak to zjawisko zidentyfikować i jak to wykorzystać. Wizualnie zazwyczaj wygląda to jak trend boczny, który trwa przez dłuższy czas, zazwyczaj kilka miesięcy. Zazwyczaj faza akumulacji jest następstwem trendu spadkowego. Cena porusza się wtedy zazwyczaj w wąskim zakresie. Obroty są przeważnie niewielkie, nieznacznie wzrastając w dniach zakończonych na plusie.

Tak zwane „smart money” stara się zrobić wszystko, żeby pozostać niezauważonym. Zazwyczaj udaje im się, bo mało osób interesuję się spółkami, na których niewiele się dzieje i stoją w miejscu przez długie miesiące. Dlatego właśnie tak ważne są samodzielne analizy i obserwacja rynku. Tylko w ten sposób będziecie w stanie dostrzec takie spółki. Nie usłyszycie o nich w telewizji ani nie przeczytacie w gazetach.

Jeżeli rozpoznacie taką spółkę należy ją dodać sobie do listy obserwacyjnej i czekać aż wybiję się w górę z konsolidacji. Jest to potwierdzenie przejścia do wzrostów. Jest to też najlepszy moment, żeby się pod taki ruch podłączyć."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TSGAMES -2,78% 82,15 2023-09-28 13:52:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.