Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  120,35 zł , zmiana od tamtej pory: -45,16%

Aktualizacja.Fundusze Vanguard,BlackRock,GoldmanSachs sprzedają MERCATOR

Zgłoś do moderatora
https://www.morningstar.com/stocks/xwar/mrc/ownership

Polecam wejść w powyższy link.
Zobaczyć tabele i gdzie pisze OWNERSHIP wejść obok w zakładki,zwłaszcza "Institutions",a potem Buying i Selling i zejść na dół i porównać na dole tabeli zakupy funduszy i sprzedaż funduszy.
Zakupy funduszy to 14 tys akcji,a sprzedaż to 156 tys akcji.Widać jak fundusze wywalają akcje.Około 3 miesiece temu w zakładce Selling sprzedaż była 80-90 tys. akcji,czyli fundusze sprzedają kolejne papiery.

Niestety,stało się to co od dawna pisałem.
Fundusze Vanguard,BlackRock,Goldman Sachs i kilkanaście innych funduszy pozbywali się i dalej pozbywają się akcji.
To wygląda na wielką ucieczke dużych instytucji.

Zostanie na końcu drobny akcjonariat i fundy grające krótką pozycje?
Jeśli tak by się stało,to będzie się działo i będzie to dramatyczne dla wielu drobnych akcjanariuszy.Nie będzie miał kto bronić kursu.Duże fundy,które przez kilka kwartałów grały na longa pozbywają się papieru.Co to znaczy,co dalej? otóż grający na spadki,jeśli będą chciel,to mogą bardzo łatwo zbić cene.Nie chce nikogo straszyć,ale to wygląda fatalnie.....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MERCATOR -1,79% 66,00 2022-05-20 17:00:00