Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,50 zł , zmiana od tamtej pory: 3,87%

Akcje serii H dla strategicznych inwestorów

Zgłoś do moderatora
https://www.bankier.pl/static/att/ebi/2020-08/0000124382_202008180000128856.pdf 

"Dostępne publicznie analizy i prognozy mówią o spodziewanym w najbliższych miesiącach (perspektywa średniookresowa) istotnym wzroście sprzedaży w kanale online. Dla Spółki jest to szansa na wygenerowanie wyższych przychodów, jednak aby tak się stało, niezbędna jest intensyfikacja działań w obszarze SaaS oraz przy ekspansji na nowe rynki (Spółka podawała w komunikatach bieżących informacje o głównych nowych, kontraktach międzynarodowych). Warto także wspomnieć, że chociaż podniesione wcześniej prognozy dotyczą okresu najbliższego roku, to już w nadchodzącym IV kwartale, który zawsze jest bardzo dobrym okresem od strony generowania przychodów, Spółka mogłaby już zacząć monetyzować nowe inwestycje. Zarząd także podkreśla, że wiedza i doświadczenie strategicznych inwestorów znacznie wesprze długookresowy rozwój Spółki.

Drugą niezwykle ważną kwestią, jest odmrożenie rozmów z potencjalnymi partnerami zagranicznymi, które były prowadzone jeszcze w marcu bieżącego roku. Okres pandemii wstrzymał wzajemne rozmowy, jednak teraz gdy sytuacja uległa stabilizacji, wyniki Spółki z kwartału na kwartał ulegają poprawie i perspektywy rynkowe są dobre, Zarząd spodziewa się szybkiego wznowienia tych rozmów. W tym przypadku czynnik czasu jest także kluczowy: pomimo wspomnianych dobrych prognoz średnioterminowych dla samego rynku online, istnieje jednak odczuwalna niepewność co do skutków pandemii w najbliższym okresie dla całej gospodarki europejskiej. Z tego także względu, szybkie przeprowadzenie emisji jest dla Spółki najlepszym wyborem. " 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUARTICON 0,63% 16,10 2020-11-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.