Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,80 zł , zmiana od tamtej pory: -16,67%

Agroliga - nowy zakład przetwórstwa słonecznika + plany dywidendowe

Zgłoś do moderatora
Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 16% przy bardzo wysokich obrotach. Była to kolejna wzrostowa sesja z rzędu. W sumie od początku trwającego miesiąca, zwyżka przekracza już 40%. Patrząc na wykres wydaje się, że pierwszym celem może być szczyt z początku ubiegłego roku w rejonie 23,50 zł. Bezpośrednim powodem wzrostów jest długo wyczekiwane otwarcie nowego zakładu przetwórstwa słonecznika. Nowoczesny zakład będzie w stanie przetwarzać docelowo nawet 170 tysięcy ton tego surowca. Warto przypomnieć, że dotychczas spółka była w stanie przerabiać zaledwie 35 tysięcy ton, a więc skala inwestycji jest ogromna i powinna przekładać się na wyniki finansowe. Ponadto na swojej stornie spółka opublikowała relację z wizyty polskich inwestorów. Główne wnioski są takie, że spółka rozważa rozpoczęcie wypłacania dywidend oraz przejście na rynek główny GPW.
https://comparic.pl/agroliga-agl-asbis-asb-gorace-spolki-dnia-23-10-2018/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AGROLIGA 0,00% 16,50 2020-03-27 15:46:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.