Forum Giełda +Dodaj wątek

ACE analizuje 2-3 cele akwizycyjne...

Zgłoś do moderatora
ACE analizuje 2-3 cele akwizycyjne, wolumeny sprzedaży i przychody spółki wzrosły w I kw. (wywiad)27.04. Warszawa (PAP) - Automotive Components Europe (ACE) analizuje obecnie pod kątem przejęcia 2-3 cele, z czego jeden projekt jest bardziej zaawansowany. Procentowy wzrost wolumenów sprzedaży spółki w I kw. był jednocyfrowy i przełożył się na wzrost przychodów. Marże ACE w I kw. spadły w ujęciu rdr przez uruchomienie nowej linii produkcyjnej w Hiszpanii, jednak w całym roku spółka spodziewa się obronienia ubiegłorocznych poziomów rentowności - poinformowali w rozmowie z PAP przedstawiciele spółki.

"Analizujemy na ten moment 2-3 cele akwizycyjne, z czego jeden jest bardziej zaawansowany. Są to cele, które mieszczą się w granicach, które sobie wyznaczyliśmy, czyli mają 30-100 mln euro rocznego obrotu, posiadają interesującą nas technologię i działają na rynkach, na których nie jesteśmy obecni" - powiedział PAP Raul Serrano, dyrektor finansowy ACE.

Dyrektor poinformował ponadto, że w I kw. tego roku wolumeny sprzedaży ACE wzrosły w ujęciu rdr. Wyjaśnił ponadto, że chociaż marże uzyskane przez ACE w I kw. były gorsze rdr z powodu uruchomienia nowej linii produkcyjnej w fabryce w Hiszpanii, to w tej chwili spółka powraca do wcześniejszych poziomów rentowności, a celem na 2012 r. jest obrona ubiegłorocznych marż.

"W I kw. nasze wolumeny procentowo wzrosły jednocyfrowo rdr, co uważamy za dobry wynik, szczególnie zważywszy, że cały rynek w I kw. wygenerował łącznie niższe wolumeny niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Trochę gorzej wyglądały nasze marże. Było to wynikiem uruchomienia nowej linii w hiszpańskiej fabryce, co spowodowało wzrost kosztów zatrudnienia oraz pochłonęło środki na remont. Nowa linia musiała jednak być uruchomiona ze względu na fakt, że zamówienia, które otrzymujemy przekraczały nasze moce produkcyjne" - powiedział Serrano.

"Na polu rentowności widzimy jednak poprawę i w kolejnych kwartałach spodziewamy się ich odbicia. W całym 2012 r. chcemy utrzymać poziomy marż z ubiegłego roku" - dodał.

Piotr Fugiel, dyrektor działu relacji inwestorskich spółki dodał w rozmowie z PAP, że wzrost wolumenów w I kw. przełożył się na zwiększenie przychodów ACE.

Serrano poinformował ponadto, że w 2012 r. spółka nie przewiduje zmian w polityce dywidendowej oraz nadal pracuje nad wieloletnim programem skupu akcji własnych.

W opublikowanej w grudniu strategii na lata 2012-2015 ACE zakłada utrzymanie w kolejnych latach poziomów dywidend wypłacanych w przeszłości. W 2011 r. ACE przeznaczył na wypłatę dywidendy niemal 1,5 mln euro, co dało 0,07 euro na jedną akcję.

Według danych po czterech kwartałach w 2011 r. ACE uzyskało 2,1 mln euro zysku netto, 10,9 mln euro EBITDA i 100,6 mln euro przychodów.

Łukasz Kucharski (PAP)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ACE 0,18% 15,98 2015-12-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.