Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,80 zł , zmiana od tamtej pory: -59,58%

A wiec Pozostala tylko Emba i Inwestor do Wypelnienia Analizy z Sierpnia

Zgłoś do moderatora
Pomimo znaczącego zmniejszenia przeterminowanego zadłużenia kredytowego wobec PKO BP i BGK, Spółce nie udało się dojść do porozumienia z Bankami w kwestii uregulowania statusu umowy kredytu. Całość zadłużenia jest wymagalna a Banki prowadzą procedurę zaspokojenia swoich wierzytelności z majątku Spółki. Bankom przysługuje znacząca część płatności z tyt. umowy sprzedaży udziałów w TOO Emba Jug Nieft, która z momentem zakończenia i rozliczenia transakcji pozwoliłaby na całkowite uregulowanie zadłużenia kapitałowego kredytu. Nabywca, z którym Spółka zawarła umowę sprzedaży potwierdza chęć sfinalizowania i rozliczenia transakcji, na dowód czego dokonuje na bieżąco wpłat zaliczkowych na poczet ceny transakcji.
W przypadku największego wierzyciela Grupy Petrolinvest, tj. kazachskiego banku BankCenterCredit, finansującego spółkę TOO OilTechnoGroup, kontynuowane są rozmowy, mające na celu zrestrukturyzowanie długu przy jednoczesnym zaangażowaniu w realizację projektu inwestycyjnego na Kontrakcie OTG - nowego inwestora. Prowadzone przez Zarząd Spółki negocjacje z inwestorami nie przyniosły rezultatów w formie zawarcia ostatecznej umowy. Zarząd Spółki jest przekonany o wysokim potencjale zasobów węglowodorów na kontrakcie OTG, co potwierdzają wyniki wykonanych w latach poprzednich odwiertów Koblandy 3 oraz Shyrak 1, i wierzy w zawarcie korzystnej dla Spółki i innych interesariuszy umowy.
Priorytetem dla Spółki pozostaje w chwili obecnej rozwiązanie kwestii braku finansowania dalszych prac na Kontrakcie OTG oraz zakończenie i rozliczenie transakcji sprzedaży udziałów w Emba. Będzie to stanowiło kluczowy element dla kontynuacji działalności Spółki w przyszłości.

W imieniu Zarządu PETROLINVEST S.A. chciałbym zapewnić, że nadal wierzymy w powodzenie przedsięwzięcia jakim jest inwestycja na Kontrakcie OTG i podejmujemy wszelkie możliwe działania celem poprawy sytuacji Spółki. Pomimo przedłużającego się procesu pozyskania finansowania wierzymy, że prowadzone negocjacje zakończą się sukcesem. Dziękujemy za okazaną dotychczas cierpliwość.
Jednocześnie chciałbym przeprosić akcjonariuszy za opóźnienie publikacji Raportu Rocznego oraz przedłużający się proces scalenia akcji Spółki.
Prezes Zarządu

A wie jak tak jak pisalem teraz priorytetem dla spolki pozostalo tylko Emba i Inwestor i mamy wszystko co pisalem w lipcu /sierpniu w analizie jak pojawily sie infa o wezwaniu Biotonu .Wszystko pomalu uklada sie w calosc i stawiam ze wlasnie bedziemy miec ten sam scenariusz co na Biotonie rok temu a wiec bedzie sprzedaz Emby i pojawi sie nagle Inwestor a wtedy kurs skoczy na kilka zł tylko cierpliwosci bo nagroda bedzie wielka i to juz nie bawem ..............kwiecien /maj/czerwiec/lipiec/sierpien beda garacymi miesiacami kto ma akcje moze spac spokojnie i patrzec z usmiechem bo kazdy dzien bedzie nas przyblizal do zrealizowania sie ostatnich podpunktow gdzie nastapi sprzedaz Emby splacenia zadlozenia wejscie inwestora i dokanczenie prac na OTG i kurs wroci na poziomy z przed kilku lat w expresowym tempie i kto wie moze w kancu ujzymy cene nominalu nawet i tak historia zatoczy kolo a krol wroci na scene tylko jako nie oficjalnie z wiadomych przyczyn .Pozdrawiam .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.