Forum Giełda +Dodaj wątek

a jednak Boryszew

Zgłoś do moderatora
Według szacunków analityków Trigon DM spółka, kontrolowana przez Romana Karkosika, ma duże szanse na powrót do giełdowej elity już przy okazji najbliższej korekty składu indeksu WIG20. Stanie się to po sesji 16 grudnia.

Boryszewa miałby zastąpić PBG.

- Według przygotowanego przez nas rankingu indeks WIG20 mogą opuścić akcje spółki PBG, które zostaną zastąpione akcjami Boryszewa - uważają analitycy Trigona.

Udział spółki w indeksie będzie jednak śladowy - na poziomie ok. 0,45 proc.

Co ciekawe, według wyliczeń Trigona, wyższą od Boryszewa pozycję w rankingu zajmuje Petrolinvest.

- Biorąc pod uwagę charakter spółki, oraz fakt, że Petrolinvest miałby znacznie mniejszy początkowy udział w indeksie, spodziewamy się decyzji o pozostawieniu spółki wśród mid-capów - przewidują analitycy biura.

Roszady nastąpią też w składzie mWIG40 i sWIG80.

Według Trigona, indeks mWIG40 mogą opuścić akcje wspomnianego Boryszewa oraz Elektrobudowy, Centrozapu, Dudy, Skotanu. Na ich miejsce weszłyby akcje spółek: PBG, Azoty Tarnów, Midas, Inter Cars i Cormay.


Zmiana może także dotyczyć nawet 10-ciu spółek z sWIG80: akcje Azotów Tarnów, Midasa, Inter Cars, Cormay, Rubicon, Mercor, Energomontażu, MW Trade, Monnari i PBS Finanse mogą zostać zastąpione przez akcje Elektrobudowy, Centrozapu, Dudy,
Skotanu, Elstar Oils, Koelner, Radpolu, Ferrum, KSG Agro i DSS.

http://pulsinwestora.pb.pl/2507845,73024,boryszew-czy-petrolinvest-w-wig20

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BORYSZEW 0,10% 10,00 2017-10-17 14:42:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl