Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,19 zł , zmiana od tamtej pory: 6,77%

A CO MOŻE SIĘ ZMIENIĆ W SPRAWIE TUROWA? CZESI I NIEMCY LUCZĄ NA HIGH TE

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-11-08 o godz. 10:19 ~MAZUR napisał(a):
> A JEŚLI NIE DOSTANĄ TEGO HIGH TECH W TECHNOLOGII CZYSTEGO SPALANIA WĘGLA, TO MOGĄ ZAROBIĆ NA DOSTAWIE PRĄDU, LUB SPRZEDAŻY WĘGLA Z CZECH, LUB NIEMIEC DLA ELEKTROWNI TURÓW. ONI MAJĄ CZAS, A POLSKA CAŁY CZAS BEZ ARGUMENTÓW. OJ NAIWNY PREZES PIS OJ NAIWNY, NO ALE WSZYSCY JAK PRZEWODNIA SIŁA NARODU NAWET Z MOSKWĄ W NAZWISKU? Jan Kaczmarek - Oj naiwny - Bing video

Zaangażowanie polskich firm
W piątek dziennikarze RMF FM ustalili, że polski rząd zaangażował nasze firmy działające w Czechach do negocjacji w sprawie Turowa, zarówno prywatne, jak i państwowe. Władze uznały, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie ich do poprawienia naszej pozycji negocjacyjnej. Polskie firmy robią bowiem w Czechach potężne zakupy. Na przykład kupują towary lub energię. W zależności od tego, czy z czeskim rządem się lubimy czy nie, to te zakupy mogą być większe lub mniejsze.
Przykładowo należący do Orlenu Unipetrol jest jedną z największych działających w Czechach firm. Działa tam także kilka spółek chemicznych. Wykorzystanie ich w negocjacjach - jak ustaliliśmy - przekonało Czechów do tego, by wreszcie zamknąć temat Turowa.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 2,11% 10,88 2022-07-01 17:01:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.