Forum Giełda +Dodaj wątek

500 mld metrów sześciennych gazu pod Kutnem starczy na 50 lat

Zgłoś do moderatora
PO CO NAM ELEKTROWNIA ATOMOWA !!! ZAMKNĄĆ WSZYSTKICH POLITYKÓW ZAINTERESOWANYCH BUDOWA ELEKTROWNI ATOMOWEJ W POLSCE ONI DZIALAJĄ NA SZKODĘ POLSKI !!!

500 mld metrów sześciennych gazu pod Kutnem?
Jak podaje Polska Dziennik Łódzki pod Kutnem odkryto gigantyczne złoża gazu ziemnego.

- Specjaliści są zgodni. Tak zwany blok Kutno jest strukturą bardzo perspektywiczną i rzeczywiście potencjalnie zawierać może nawet 500 mld metrów sześciennych gazu – powiedział w rozmowie z Polską Dziennikiem Łodzkim Mirosław Rutkowski, rzecznik prasowy Państwowego Instytutu Geologicznego.

Złoża znajdują się ponad 6 km pod ziemią. - To bardzo głęboko. Otwór badawczy będzie więc niezwykle kosztowny – powiedział Polsce Dziennikowi Łódzkiemu M. Rutkowski.

Złożami zainteresowana jest firma FX Energy z Salt Lake City w USA. Zdobyła już koncesję na próbne odwierty w rejonie Kutna.

- FX Energy ma już koncesję na poszukiwanie i wydobywanie ropy naftowej oraz gazu w okolicach Kutna. Wydana koncesja w centralnej Polsce obejmuje 284 tys. akrów – powiedziała Polsce Dziennikowi Łódzkiemu Anna Szpetner z departamentu geologii i koncesji geologicznych Ministerstwa Środowiska.
- Liczymy na wydobywanie w rejonie Kutna; uważamy, że są tam spore szanse na gaz. Projekt poszukiwawczy, który chcemy tam zrealizować, jest dość drogi. Złoża zalegają na głębokości 6 kilometrów. Dlatego w tej chwili rozmawiamy z różnymi firmami, by wspólnie do niego przystąpić. Wartość projektu wynosi od 60 do 100 milionów złotych. Myślę, że pierwsze kutnowskie odwierty powinniśmy wykonać w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat – powiedział dla Polski Dziennika Łódzkiego Zbigniew Tatys, dyrektor FX Energy Poland sp. z o.o.

- Nie wiedziałem, że specjaliści oceniają, że w naszym rejonie gazu może być aż tak dużo. To dla nas fantastyczna wiadomość. Poszukiwania amerykańskiej firmy wydobywczej mogą podziałać jak magnes na inwestorów, a to da mieszkańcom nowe miejsca pracy. Pamiętam, że już 30 lat temu na ul. Łąkoszyńskiej w Kutnie robiono odwierty. Prace jednak zostały wtedy przerwane – powiedział Polsce Dziennikowi Łódzkiemu Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Polska Dziennik Łódzki dotarł do informacji, z których wynika, że faktycznie we wrześniu 1979 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wiercenia w Kutnie, z myślą o docelowej głębokości 6.100 metrów. Po niemal czterech latach poszukiwania zakończono z powodu problemów ze sprzętem. Osiągnięto wówczas głębokość 5.966 metrów.

Polska Dziennik Łódzki
  • 500 mld metrów sześciennych gazu pod Kutnem starczy na 50 lat Autor: ~www.mkonta.pl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.